صعود تیم زیر ۱۶ سال افغانستان به رقابت‌های قهرمانی آسیا

تیم زیر ۱۶ سال افغانستان در حالی به رقابت‌های آسیایی صعود کرده است که تیم ملی بزرگسالان افغانستان در حال حاضر از شانس بسیار کمی برای صعود به جام ملت‌های آسیا برخوردار است حق نشر عکس AFC/fb
Image caption تیم زیر ۱۶ سال افغانستان در حالی به رقابت‌های آسیایی صعود کرده است که تیم ملی بزرگسالان افغانستان در حال حاضر از شانس بسیار کمی برای صعود به جام ملت‌های آسیا برخوردار است

تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ سال با پیروزی کره جنوبی در برابر چین جواز حضور در رقابت های قهرمانی آسیا در سال آینده را کسب کرد.

این نخستین صعود یکی از تیم‌های ملی فوتبال افغانستان به رقابت‌های آسیایی محسوب می‌شود.

رقابت‌های مقدماتی راه‌یابی زیر ۱۶ سال آسیا از هفته گذشته در سراسر قاره کهن برگزار شد که تیم ملی افغانستان در گروه B این رقابت‌ها با تیم‌های ایران، لبنان، قرقیزستان و بوتان هم گروه بود.

افغانستان پس از کسب ۳ پیروزی و قبولی تنها یک شکست در برابر ایران با کسب ۹ امتیاز تیم دوم گروه شد.

حق نشر عکس AFF/fb
Image caption این نخستین صعود یکی از تیم‌های ملی فوتبال افغانستان به رقابت‌های آسیایی محسوب میشود

از آنجایی که تیم‌های سر گروه به صورت مستقیم و تنها ۶ تیم برتر دوم جواز صعود به این رقابت‌ها را کسب می‌کردند، افغانستان در انتظار دیدار تیم‌های کره جنوبی و چین بود که در نهایت این مسابقه با پیروزی ۱ بر ۰ تیم کره جنوبی به کار خود پایان داد.

به این ترتیب تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ سال افغانستان که چندی پیش قهرمان رقابت‌های مرکز آسیا شده بود به عنوان یکی از پنج تیم برتر که جایگاه دوم را کسب کردند به این رقابت‌ها راه پیدا کرد.

این رقابت‌ها سال آینده در کشور مالزی برگزار خواهد شد.

تیم زیر ۱۶ سال افغانستان در حالی به رقابت‌های آسیایی صعود کرده است که تیم ملی بزرگسالان افغانستان در حال حاضر از شانس بسیار کمی برای صعود به جام ملت‌های آسیا برخوردار است.

حق نشر عکس AFC/fb
Image caption این رقابت‌ها سال آینده در کشور مالزی برگزار خواهد شد