جلوگیری از وقوع یک حمله انتحاری 'توسط خودروی باربری' در کابل

افغانستان حق نشر عکس MOI
Image caption در این خودرو انواع مواد انفجاری کار گذاشته شده بود

وزارت داخله/کشور افغانستان اعلام کرده که از وقوع یک حمله انتحاری که قرار بود با یک خودرو باربری انجام شود، جلوگیری شده ‌است.

در خبرنامه این نهاد که امروز، یکشنبه ۲۳ میزان/مهر به رسانه‌ها ارسال شد، آمده که یک حمله کننده انتحاری برنامه داشت خودرو نوع مزدا را که مملو از مواد انفجاری بود، به نقطه‌ای از شهر کابل منتقل کند.

وزارت کشور افغانستان افزوده که حوالی ساعت ۱۲ شب گذشته این خودرو قبل از رسیدن به هدف توسط نیروهای پلیس شناسایی و راننده آن بازداشت شد.

به گفته این نهاد، نیروهای پلیس این "تروریست" را در حوزه پنجم شهر کابل شناسایی و بعد از اینکه به دستور ایست پلیس توفق نکرد، به خودرو تیراندازی و راننده آن زخمی و سپس بازداشت شد.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
مرگبارترین حمله به کابل در سال‌های اخیر

وزارت داخله افزوده که در این خودرو ۳۰ بشکه مواد انفجاری و دو بمب بزرگ در زیرجعبه‌های بادنجان رومی (گوجه فرنگی) جاسازی شده بود که توسط تیم فنی پلیس کابل خنثی شده است.

وزارت داخله افغانستان افزوده که علاوه بر مواد ذکر شده، بیش از ۵۰۰ کیلو نیترات آمونیوم که یک ماده انفجاری است نیز در خودرو بارگیری شده بود.

ریاست امنیت ملی افغانستان نیز چند روز اعلام کرده که یک کارخانه ساخت انواع مین و جلیقه انفجاری مربوط به گروه طالبان را در ناحیه ۵ شهر کابل کشف کرده است.

حق نشر عکس MOI
Image caption وزارت داخله گفته که دو بمب نیز در داخل این خودرو جاسازی شده بود
حق نشر عکس MOI
Image caption وزارت داخله اعلام کرده که ۳۰ بشکه حاوی مواد انفجاری نیز در این خودرو بوده است
حق نشر عکس MOI
Image caption وزارت داخله گفته که انتحار کننده وقتی به ایست پلیس توجه نکرد هدف تیراندازی قرار گرفت و زخمی شد