غنی: شبکه‌‌هایی که تباهی ما را می‌خواهند، نابودی خود را شاهد خواهند بود

غنی حق نشر عکس Arg
Image caption رئیس جمهوری افغانستان در دوازهمین نشست شهرداران راه ابریشم صحبت می‌کرد

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان ضمن سپاسگزاری از عملکرد نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور، از وجود "فشار" بر نیروهایش صحبت کرده است.

آقای غنی امروز در دوازدهمین نشست شهرداران راه ابریشم گفت: " فشار وجود دارد، فشار به این دلیل وجود دارد که شبکه‌هایی که تباهی {ما} را می‌خواهند، نابودی خود را شاهد هستند، می‌دانند که در میدان جنگ به ما شکست داده نمی‌تواند."

آقای غنی، در ادامه بدون اشاره به استراتژی جدید آمریکا در قبال افغانستان، گفت که این شبکه‌ها می‌دانند که بعد از این خود و حامیانشان زیر فشار شدید خواهند بود.

دیروز پنجشنبه ۲۷ میزان (مهر) در حمله‌ای به پاسگاه نیروهای نظامی در ولایت قندهار دست‌کم ۴۹ سرباز ارتش کشته شد.

گروه طالبان دو خودروی زرهی مملو از مواد منفجره را در نزدیکی پاسگاه ارتش در ولسوالی میوند ولایت قندهار منفجر کرد. سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفته که پاسگاه ارتش در این منطقه تقریبا از بین رفته است.

در ابتدا اعلام شد که ۴۳ نفر کشته شدند اما روز جمعه اجساد ۶ سرباز دیگر هم یافت شد.

رئیس جمهوری افغانستان با اشاره غیر مستقیم به حملات گروه طالبان گفت که "این انتحار فردی نیست بلکه انتحار سیاسی است."

حق نشر عکس Rastakhis

در هفته گذشته نزدیک به ۱۵۰نفر در حملات طالبان کشته شدند.

گروه طالبان روز سه شنبه ۲۵ میزان (مهر) در حمله به پاسگاه پلیس در گردیز مرکز ولایت پکتیا دست‌کم ۴۳ نفر را کشتند که از جمله، ۲۳ نفر آنها غیرنظامی بودند.

جنبش رستاخیز تغییر، در نشست خبری امروز در کابل کشته‌ شدن نیروهای امنیتی را محصول بی‌کفایتی رهبری این نیروها دانسته و خواهان پیگرد عدلی و قضایی آنها شده است.