وزارت داخله افغانستان: مشکل کمبود موادخوراکی پلیس ولایت غور حل شد

افغانستان حق نشر عکس GHUR GOV
Image caption ولایت غور در مرکز افغانستان از ولایت‌های ناآرام افغانستان است

وزارت داخله/کشور افغانستان تایید کرده که مشکل پلیس ولایت غور در مرکز این کشور که گفته بود نزدیک به سه ماه گذشته به صورت تدریجی اعاشه/مواد خوراکی نیروهای پلیس این ولایت قطع شده، حل شده است.

ژنرال ضیاءالدین ثاقب، سرپرست و آمر امنیت فرماندهی پلیس غور دیروز (جمعه، ۵ عقرب/آبان) گفته بود که بیم آن می‌رود که با ادامه این وضعیت شماری از سربازان وظیفه را ترک کنند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفت که در پیوند با آنچه در ولایت غور رخ ‌داده بود، امروز، شنبه، ششم عقرب/آبان وزیر کشور دو تن از مسئولان پلیس غور را به کابل خواسته بود.

او گفت گزارش‌های که از ولایت غور رسیده بود، بررسی و "یک سلسله مشکلات در بخش تدارکات پلیس غور و یک سلسله مشکلات در بخش قراردادی وجود داشت".

آقای دانش مدعی شد که وزارت داخله این مشکلات را حل کرده و امکانات به قدر کافی به ولایت غور فرستاده شده است.

او افزود کسانی که غفلت کرده بودند، دو نفری که مسئولیت تدارکات را به عهده داشتند، از وظیفه برکنار و به دادستانی معرفی شدند.

آقای دانش گفت که بخش قراردادی امکانات را به موقع نرسانده بود و بخش تدارکات نیز هماهنگی درست و منظم را انجام نداده بود.

بارها شکایت‌های از این نوع مطرح شده، ولی آقای دانش گفت که هنوز از جای دیگر افغانستان به این وزارت درباره تامین نشدن امکانات سربازان پلیس گزارش نشده و این وزارت برای جلوگیری از وقوع چنین کاری بررسی همه جانبه را در سراسر افغانستان شروع کرده‌ است.

او گفت که وزیر داخله افغانستان نیز با بعضی از بخش‌ها دیدار و صحبت کرده که به مشکلات طرف‌های قرارداد رسیدگی تا امکانات پلیس به موقع به آنان برسد.

روز گذشته مرضیه یکی از افسران فرماندهی پلیس غور گفته بود که حالا کار به جایی رسیده که سربازان از خانه‌های مردم نان می‌طلبند.

او گفته بود: "می‌رویم از خانه‌های همسایه‌ها نان خشک می‌طلبیم. به ما می‌گویند شما پلیس هستید و باید خدمت کنید. پلیس ندیده‌ایم که از خانه‌های مردم نان بخواهند."