پنج غیرنظامی و 'یک عضو گروه طالبان' در شمال کابل کشته شدند

افغانستان حق نشر عکس MOD
Image caption بعد از اعلام استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان حمله‌های هوایی در افغانستان افزایش یافته است

مقام‌های محلی ولایت کاپیسا درشمال کابل تایید کردند که در بمباران هوایی نیروهای امنیتی افغان در این ولایت پنج غیرنظامی و یک عضو گروه طالبان کشته شدند.

قیس قادری، سخنگوی والی ولایت کاپیسا به بی‌بی‌سی گفت که این حمله حوالی ساعت ۱۱ شب گذشته، دوم قوس/ آذر زمانی انجام شد که نیروهای امنیتی افغان برای انجام عملیات به دره افغانیه ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا رفته بودند.

او گفت که هدف از این عملیات دستگیری مولوی مالک، فرمانده گروه طالبان در این دره بود که به دستور او برادرش به نام "دلاور" با نیروهای امنیتی درگیر شده بود.

به گفته او، با ادامه درگیری در این منطقه نیروهای امنیتی افغان از نیروی هوایی درخواست کمک می‌کند و خانه‌ای که دلاور در آن سنگر گرفته بود، هدف قرار می‌گیرد که دلاور همراه با دو زن و سه کودک کشته می‌شوند که همگی عضو خانواده دلاور بوده‌اند.

گروه طالبان نیز این حمله را تایید کرده و گفته که این خانواده با گروه طالبان ارتباط نداشته ‌است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
کشته شدن رهبر داعش در افغانستان

چندی قبل سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی اعلام کرد که تلفات غیرنظامیان در جنگ افغانستان در نیمه نخست ۲۰۱۷ به طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

در شش ماه اول سال جاری میلادی در این کشور ۱۶۶۲ غیرنظامی کشته و بیش از ۳۵۸۱ تن دیگر زخمی شده‌اند. این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۲ درصدی را نشان می‌دهد.

در گزارش سازمان ملل آمده است که عامل ۶۷ درصد از تلفات غیرنظامیان شورشیان مخالف دولت هستند که از این جمله عامل ۴۰ درصد این تلفات بمب کنار جاده بوده است.

Image caption کاپیسا یکی از ولایت‌های ناآرام افغانستان