یازده مامور پلیس در حمله طالبان به لشکرگاه کشته شدند

هلمند حق نشر عکس Getty Images
Image caption ولایت هلمند یکی از ناآرام‌ترین ولایت‌های جنوبی افغانستان است. هزاران سرباز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در این ولایت مستقر هستند.

منابع محلی ولایت هلمند تایید کرده‌اند که افراد گروه طالبان شب گذشته حمله سنگینی به شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند، انجام داده‌اند که در این حمله ۱۱ سرباز امنیتی افغان کشته و دو نفر آنان زخمی شده‌اند.

حیات الله حیات، والی هلمند در جنوب افغانستان مدعی است که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ عضو گروه طالبان نیز در ولسوالی مارجه و نادعلی این ولایت کشته شده‌اند.

گروه طالبان اما با پخش خبرنامه‌ای مدعی است که ۱۶ سرباز افغان را کشته‌اند و تنها دو نفر از افراد آنها زخمی شده‌اند.

آقای حیات گفته که حمله شب گذشته گروه طالبان در منطقه قلعه سنگ در حوزه هفتم و هشتم حوزه پلیس شهرلشکرگاه بر پاسگاه‌های نیروهای پلیس افغانستان انجام شده بود.

قبل از این به نقل از پلیس محلی گزارش شده بود که در این حمله دستکم دو مامور پلیس کشته شده‌اند.

در همین خصوص اکنون غفار صافی، فرمانده پلیس ولایت هلمند، به مامون درانی، خبرنگار بی‌بی‌سی در جنوب افغانستان گفته بود که این حمله شنبه‌شب (۱۶ دسامبر/۲۵ قوس/آذر) در منطقه قلعه سنگ و صافیان در حوزه هشتم و هفتم پلیس رخ‌داده است.

او گفته بود که در این حادثه دو سرباز پلیس افغان کشته و سه نفر زخمی شده‌اند.

سلام افغان، سخنگوی پلیس هلمند، نیز به بی‌بی‌سی گفته که در این درگیری ۱۵ نفر از افراد گروه طالبان کشته و ده نفر آنان نیز زخمی شده‌اند.

ولایت هلمند یکی از ناآرام‌ترین ولایت‌های جنوبی افغانستان است. هزاران سرباز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در این ولایت مستقر هستند.

گروه طالبان بارها به اهداف دولتی در این ولایت حمله کرده‌اند.