معاون والی کنر که در پاکستان ربوده شده بود، آزاد شد

احمدی
Image caption آقای احمدی گفته که درباره ربوده شدن و آزادی خود هیچ چیزی نمی‌داند

معاون والی ولایت کنر در شرق افغانستان که بیش از دو ماه پیش در پیشاور پاکستان ربوده شده بود، آزاد شده، اما گفته که هیچ نمی‌داند که چطور ربوده شده و چگونه آزاد شده است.

محمدنبی احمدی پاییز گذشته برای درمان به پیشاور پاکستان رفته بود، اما پنجم عقرب/آبان افراد مسلح ناشناس او را در محله "دبگری" این شهر ربودند.

آقای احمدی روز جمعه (۱۵ جدی/دی) در شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار، به نعمت‌الله کریاب، خبرنگار بی‌بی‌سی گفت که هنوز نمی‌داند که او را چه کسانی ربودند و در این مدت در کجا به سر می‌برد.

او افزود که در مدت بیشتر از هفتاد روزی که گروگان بود، نتوانست گروگانگیران خود را بشناسد، چرا که "با هیچ کسی روبه‌رو" نشد.

حق نشر عکس HERAT.GOV.AF
Image caption فضل‌الله وحیدی، والی پیشین کنر هم در پاکستان ربوده شده بود

معاون والی کنر گفت که ممکن است خانواده‌اش اطلاعاتی در مورد چگونگی آزاد شدن او داشته باشند، ولی نگفت که آنها چه اطلاعاتی دارند.

آقای احمدی گفت که حتی نمی‌داند که از محل نگهداری در این دو ماه و ۱۰ روز تا ولایت کنر چگونه منتقل شده است، اما افزود که ممکن است در آینده اطلاعاتی در این مورد پیدا کند.

او افزود که یک برادرش هنوز نزد گروگانگیران است. به گفته آقای احمدی، برادرش زمانی که می‌خواست درباره ربوده شدن او به کنسولگری افغانستان در پیشاور برود، ربوده شد.

به دنبال ربوده شدن آقای احمدی، وزارت خارجه افغانستان به سفیر در اسلام‌آباد و سرکنسول این کشور در پیشاور دستور داده بود که برای آزادی او از مجاری دیپلماتیک دنبال کنند.

در اواخر سال ۱۳۹۴ فضل‌الله واحیدی، والی پیشین کنر نیز در پاکستان ربوده شده بود که پس از دو هفته آزاد شد.