سر یک زن در شمال افغانستان بریده شد

طالبان حق نشر عکس Getty Images
Image caption گروه طالبان در شماری از ولسوالی‌های ولایت بدخشان فعال هستند

مقام‌های امنیتی ولایت بدخشان در شمال‌شرق افغانستان می‌گویند افراد مسلح یک زن جوان را در ولسوالی بهارک این ولایت سر بریدند.

ثناء‌الله روحانی، سخنگوی فرماندهی پلیس بدخشان، به محفوظ زبیدی خبرنگار بی‌بی‌سی گفت اهالی محل می‌گویند این زن به اتهام "داشتن روابط نامشروع با نامحرم" به قتل رسیده است.

به گفته وی، این زن جوان متاهل است. شوهرش کارگر ساده است و هیچ طفلی نداشته است.

اگرچه آقای روحانی تایید نمی‌کند که کنترل محل رخ دادن این رویداد در دست طالبان باشد، اما می‌گوید جنگجویان طالبان شبانه حوالی ساعت دوازده شب به خانه این زن رفته و او را سر بریدند.

این رویداد در روستای "خوش دریم" ولسوالی بهارک دو شب پیش رخ داده است.

محمد عظیم موسوی، ولسوال بهارک این رویداد را تایید می‌کند اما می‌گوید عاملان آن افراد مسلحی بودند که با طالبان رابطه دارند.

به گفته وی، نخست بینی این زن بریده شده و سپس سربریده شده است.

ولسوال بهارک ادعا دارد که جنگجویان طالبان شش نفر از عاملان این رویداد را بازداشت کرده و با خود به فرماندهی طالبان برده‌اند.

سخنگویان طالبان تاکنون در مورد این رویداد چیزی نگفته‌اند اما یک منبع از طالبان محلی در بدخشان گفته که آنها نقشی در این رویداد نداشتند و این رویداد به دنبال اختلافات خانوادگی رخ داده است.

ولسوالی بهارک از ولسوالی‌های ناامن بدخشان است که پیش از این کنترل آن به دست طالبان نیز افتاده بود.

گروه طالبان که در شماری از ولسوالی‌های ولایت بدخشان فعال هستند، پیش از این در رویدادهای مشابه شماری از زنان را به قتل رساندند.

مطالب مرتبط