کارمندان مرکز ثبت‌نام رای‌دهندگان در غور ربوده شدند

غور حق نشر عکس Nabi Saqi
Image caption غور از ولایت‌های مرکزی افغانستان است

مقام‌های محلی در ولایت غور در مرکز افغانستان می‌گویند "شورشیان مسلح " با حمله بر یک مرکز ثبت‌نام رأی‌دهندگان در شهر فیروزکوه مرکز این ولایت، سه کارمند و دو مأمور امنیتی این مرکز را با خود برده‌اند.

معاذالله دولتی، معاون اداری کمیسیون انتخابات افغانستان، با تایید این خبر می‌گوید تلاش‌ها برای رهایی افراد ربوده شده آغاز شده است.

عبدالهی خطیبی، سخنگوی والی غور به بی‌بی‌سی گفت که این رویداد بعد از ظهر امروز سه‌شنبه (۲۸ حمل/فروردین) در نواحی شهر فیروزکوه مرکز این ولایت رخ داده و تا هنوز در مورد تلفات و خسارات احتمالی آن گزارشی در دست نیست.

معاذالله دولتی معاون اداری کمیسیون انتخابات گفت که این اتفاق در یک منطقه ناامن فیروز کوه رخ داده است. او افزود که تلاش‌ها برای رهایی این افراد در همکاری با شورای نظامی این ولایت و بزرگان محلی آغاز شده است.

غور از جمله ولایتی است که "ده‌ها" گروه مسلح غیرقانونی - که گهگاه باهم درگیر می‌شوند - و از جمله طالبان و داعش در آن فعال هستند.

روند ثبت نام رای دهندگان چهار روز پیش در افغانستان آغاز شد و قرار است که انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی این کشور به تاریخ ۲۸ میزان/مهر امسال برگزار شود.

تهدید‌های امنیتی یکی از چالش‌های اصلی انتخابات امسال خوانده می‌شود.