خبرنگار بی‌بی‌سی در خوست به خاک سپرده شد

احمد شاه حق نشر عکس SocialMedia
Image caption احمد شاه در گورستان خانوادگی‌اش در شهر خوست به خاک سپرده شد

جسد احمد شاه، خبرنگار بی‌بی‌سی در ولایت خوست، در جنوب‌شرق افغانستان که روز گذشته (دوشنبه ۱۰ثور/اردیبهشت) توسط افراد ناشناس به قتل رسید، امروز (سه‌شنبه ۱۱ثور/اردیبهشت) در شهر خوست به خاک سپرده شد.

در مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری او شماری از مقام‌های محلی از جمله اعضای شورای ولایتی خوست شرکت کردند.

فرید الله ظاهر، خبرنگار و از دوستان نزدیک احمدشاه می‌گوید که یک روز قبل از مرگ احمد شاه، تمام روز را با خوشی و با یکدیگر گذراندند که هرگز از ذهنش دور نخواهد شد.

او می‌گوید احمدشاه یک جوان آرام بود که همیشه لبخند می‌زد.

میرویس، پدر احمدشاه به بی‌بی‌سی گفت پسرش روز دوشنبه در شهر خوست به سوی خانه‌ می‌آمد که از سوی افراد ناشناس زخمی شد و لحظاتی پس از این که به شفاخانه رسید، جان داد.

احمد شاه ۲۹ سال داشت و بیشتر از یک سال بود که با بی‌بی‌سی کار می‌کرد. او قابلیت‌های خود را در این مدت به عنوان یک همکار قابل احترام و عضو شناخته شده تیم بی‌بی‌سی افغانستان نشان داد.

Image caption میرویس، پدر احمدشاه می‌گوید پسرش روز دوشنبه در شهر خوست به سوی خانه‌ می‌آمد که از سوی افراد ناشناس هدف قرار گرفت

جیمی انگوس، مدیر سرویس جهانی بی‌بی‌سی در بیانیه‌ای قتل احمد شاه را اتفاقی غم‌انگیز و ضایعه‌ای دردناک خواند و با خانواده و دوستان او ابراز همدردی کرد.

ذبیح الله مجاهد، یکی از سخنگویان گروه طالبان در توئیتر خود نوشته که این گروه نقشی در قتل احمدشاه نداشتند.

مسئولیت قتل احمد شاه را تاکنون هیچ فرد یا گروهی به عهده نگرفته است. پلیس خوست گفته در حال تحقیق و بررسی این رویداد است.

روز گذشته در کنار ترور احمد شاه، دست‌کم ۹ خبرنگار و تصویربردار افغان در یک انفجار در کابل کشته شدند. مسئولیت این حمله را گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش برعهده گرفت.