'ضرب و شتم' رئیس شورای ولایتی بامیان توسط نماینده پارلمان افغانستان

نشست خبری اعضای شورای ولایتی بامیان حق نشر عکس .
Image caption نشست خبری اعضای شورای ولایتی بامیان

شورای ولایتی بامیان در مرکز افغانستان مدعی شده که عبدالرحمان شهیدانی نماینده پارلمان با "افراد مسلح غیرقانونی" خود، به رئیس این شورا "توهین" و با او "برخورد فیزیکی" کرده است. آقای شهیدانی، نماینده ولایت بامیان، این اتهامات را رد کرده است.

اعضای شورای ولایتی بامیان شنبه ۲۹ ثور/اردیبهشت در نشست خبری همچنین گفتند که در نامه‌ای به دادستانی از عبدالرحمان شهیدانی شکایت می‌کنند.

سیدعلی هاشمی، رئیس شورای ولایتی بامیان در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی مدعی شد که این نماینده ولایت بامیان او را همراه با محافظ‌ش "ضرب و شتم کرده است".

آقای هاشمی گفت که "افراد مسلح غیرقانونی آقای شهیدانی" ابتدا محافظش را خلع سلاح کرده و بعد هم او هم محافظ را هدف "ضرب و شتم" قرار داده‌اند.

به گفته شورای ولایتی بامیان، این برخورد روز شنبه زمانی انجام شد که اعضای شورای ولایتی برای بازدید از نیروهای امنیتی به بغلان رفته بودند.

Image caption شرکت خصوصی هواپیمایی کام‌ایر گفته بود که یک هواپیمای کوچک این شرکت به تاریخ ۲ جوزا/خرداد از کابل به مقصد بامیان پرواز کرد، اما به دلیل تجمع هواداران عبدالرحمان شهیدانی، نماینده بامیان در پارلمان در روی خط پرواز فرودگاه این ولایت نتوانست فرود آید

عبدالرحمن شهیدانی این اتهامات را رد کرده و آن را توطئه علیه خود خوانده است. او می‌گوید شماری تلاش دارند تا او را "از شرکت در انتخابات پارلمانی پیش‌رو باز دارند".

حدود یک سال پیش، نزدیکان آقای شهیدانی از نشست یک هواپیما در بامیان به این دلیل جلوگیری کردند که آقای شهیدانی از آن پرواز جا مانده بود.

در آن رویداد پسر آقای شهیدانی که آمر حوزه اول پلیس بود مقصر دانسته شد. او از وظیفه برکنار و زندانی شد. دادگاهی حکم جبران خساره شرکت هوایی کام ایر را نیز صادر کرده بود.