انفجار در ورودی دفتر والی ننگرهار؛ دست‌کم ۱۸ کشته و ۴۹ زخمی

افغانستان
Image caption در این انفجار ۱۵ نفر کشته و ۴۱ نفر زخمی شدند

منابع محلی در شرق افغانستان از وقوع یک انفجار قدرتمند در ورودی ساختمان دفتر والی ننگرهار خبر دادند.

عطالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید که انفجار حمله انتحاری بوده و به گفته او، در این حمله دست‌کم ۱۸ نفر کشته و ۴۹ نفر زخمی شده‌اند.

ذبیح‌الله رحیمزی، خبرنگار بی‌بی‌سی در ننگرهار می‌گوید حدود ۳۰۰ عضو گروه طالبان در دفتر والی ننگرهار حضور یافته بودند که در زمان ترک محل انفجار قدرتمندی رخ داد.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

گروه طالبان و دولت افغانستان سه روز عید را آتش‌بس اعلام کردند، اما دولت افغانستان گفته که حملات خود را علیه دیگر گروه‌های مسلح از جمله گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش ادامه می‌دهد.

حق نشر عکس Nangarhar Governor's office
Image caption گفته می‌شود که حدود ۳۰۰ عضو گروه طالبان در دفتر والی ننگرهار حضور یافته بودند که در زمان ترک محل انفجار قدرتمندی رخ داد

در یک حمله انتحاری روز گذشته به گردهمایی نیروهای امنیتی و گروه طالبان برای تجلیل از آتش بس در این ولایت دست کم ۲۵ نفر کشته و ۵۴ نفر زخمی شدند.

بعد از این حمله گروه طالبان اعلام کرد که "برای جلوگیری از تکرار چنین حادثه‌های وحشتناک، امارت اسلامی به تمام مجاهدین‌اش جدی هدایت می‌دهد که هیچ یک از آنان اجازه ندارند که از سنگرهای شان به مناطق تحت کنترل دشمن وارد شوند و یا به شهر‌ها رفت و آمد نمایند و این کار آنان جدا ممنوع می‌باشد."

ننگرهار ولایتی هم‌مرز با پاکستان است و بخش‌هایی از این ولایت از پایگاه‌های داعش در افغانستان به شمار می‌رود.

حق نشر عکس Empics
Image caption این انفجار در ورودی دفتر والی ننگرهار رخ‌داده است.
حق نشر عکس nmic
Image caption دفتر والی با همرسانی این عکس نوشته که شماری از افراد طالبان از دفتر والی دیدار کرده‌اند.