در سقوط هلی‌کوپترحامل نظامیان افغانستان خلبان و دو نظامی کشته شدند

حق نشر عکس Ahmad Nawid Poyan
Image caption تصاویری که در رسانه‌های اجتماعی از زمان سقوط این هلی‌کوپتر همرسانی شده است.

مسئولان سپاه ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان تایید کرده‌اند که هلی‌کوپتری که نیروهای پلیس و ارتش را به ولایت فاریاب منتقل می‌کرد به دلیل نقض فنی سقوط کرده است. در این حادثه یک خلبان و دو سرباز افغان کشته شده‌اند.

حنیف رضایی، سخنگوی سپاه ۲۰۹ شاهین ارتش افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که این هلی‌کوپتر متعلق به یک شرکت قراردادی خارجی به نام مک بوده‌ است.

او گفت طرف قرارداد این شرکت نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان هستند و خلبانان آن نیز خارجی بودند که برای حمل و نقل در ارتش افغانستان استفاده می‌شد.

به گفته آقای رضایی این هلی‌کوپتر صبح امروز( یکشنبه ۱۱ سنبله/ شهریور) سپاه ۲۰۹ شاهین را به مقصد ولایت فاریاب در شمال افغانستان ترک می‌کرد که در دقایق اول پرواز دچار نقض فنی شد و در محوطه سپاه سقوط کرد.

او گفت که هلی‌کوپتر از نوع ام ۱۴ روسی است و در زمان سقوط ۱۵ متر از زمین فاصله گرفته بوده که سقوط و به زمین برخورد و آتش گرفت.

آقای رضایی درباره شمار سرنشینان این هلی‌کوپتر گفت که علاوه بر خلبانان، چهار سرباز ارتش و شش سرباز پلیس از جمله سرنشینان این هلی‌کوپتر بودند که یک خلبان و دو سرباز افغان کشته، یک خلبان و دو سرباز افغان نیز زخمی شده‌اند. او گفته که هفت سرنشین دیگر نجات یافته‌اند.

تصاویری از زمان سقوط این هلی‌کوپتر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.