طالبان ۱۵ مرزبان افغانستان را کشتند

افغانستان
Image caption نیروهای امنیتی افغانستان گفته که حمله طالبان را دفع کرده است.

مقام‌های محلی ولایت قندوز در شمال شرق افغانستان اعلام کرده که در حمله گروه طالبان به یک پاسگاه پلیس مرزی ۱۵ پلیس کشته و ۱۲ سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

این اتفاق در ولسوالی قلعه زال در نزدیک مرز تاجیکستان، رخ داده است.

این مقام محلی که نخواست نامی از او برده شود به بی‌بی‌سی گفت که شب گذشته ( چهارشنبه ۱۸ میزان/مهر) طالبان بر یک قرارگاه پلیس مرزی در منطقه "چهارچوب" در نزدیکی مرز و در کنار رودخانه آمو حمله کردند.

گفته شده که ۷ عضو گروه طالبان نیز در این درگیری کشته شده‌اند.

غلام حضرت کریمی، سخنگوی لشکر ۲۰ پامیر می‌گوید که حمله طالبان عقب زده شده‌است.

طالبان مسئولیت این حمله را به دوش گرفته اند و اداعا دارند که در این حمله، یک پایگاه پلیس مرزی به دست طالبان افتاده، ۲۵ سرباز پلیس کشته و هفت نفر دیگر زخمی شده‌اند.

حق نشر عکس .
Image caption قلعه زال در ۳۵ کیلومتری غرب شهر قندوز موقعیتی استراتژیک دارد

این گروه کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دو طالب دیگر را تایید کرده است.

در بهار سال گذشته گروه طالبان توانستند برای مدت ۱۰ روز کنترل این ولسوالی را به دست بگیرند. طالبان پس از به آتش کشیدن شماری از ساختمان‌های دولتی، در پی‌عملیات تهاجمی نیروهای دولتی مجبور به عقب‌نشینی شدند.

مرکز ولایت قندوز در سال‌های گذشته دو بار به دست گروه طالبان سقوط کرده و انتقادهای زیادی را علیه حکومت وحدت ملی و شیوه مدیریت جنگ با شورشیان برانگیخته است.

شماری از مناطق این ولایت از سال‌ها پیش تحت کنترل گروه طالبان است و تلاش‌های دولت برای بیرون راندن این گروه از این مناطق موفقیتی در پی‌نداشته‌ است.