وزارت داخله: رئیس خطرناکترین شبکه جرمی در کابل بازداشت شد

افغانستان حق نشر عکس MOI
Image caption وزارت داخله افغانستان اعلام کرده که این فرد امروز توسط نیروهای امنیتی در کابل بازداشت شده‌است.(عکس از آرشیو)

وزارت کشور/داخله افغانستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی افغانستان "یک مجرم خطرناک و حرفه‌ای" را در کابل بازداشت کرده که چندی قبل برای درمان از زندان به کابل منتقل و از بیمارستان موفق به فرار شده بود.

در خبرنامه امروز (سه‌شنبه اول آبان/عقرب) این وزارت ازاین فرد به عنوان رئیس یکی از "خطرناکترین شبکه‌های جرمی" یاد شده و آمده که این فرد "در دزدی‌های مسلحانه در کابل دست داشته است."

وزارت داخله افغانستان افزوده که چندی قبل این "مجرم" از زندان پلچرخی، بزرگترین زندان افغانستان برای درمان به یکی از شفاخانه‌های کابل منتقل شده بود که در زمان درمان موفق به فرار شد.

وزارت داخله افغانستان گفته که بعد از مدتی تلاش نیروهای امنیتی او را امروز دوباره در کابل بازداشت و به نهادهای عدلی و قضایی سپرده‌‌اند.

کابل در سال‌های اخیر شاهد فعالیت باندهای تبهکار بوده که علاوه بر سرقت اموال و خودروها دست به ربودن افراد نیز می‌زنند.

بازداشت ۶۰ نفر به جرم قاچاق و فروش مواد مخدر

وزارت کشور افغانستان همچنین اعلام کرده که در یک هفته گذشته ۶۰ مظنون را به جرم قاچاق و فروش مواد مخدر در سراسر افغانستان بازداشت کرده است.

حق نشر عکس MOI
Image caption وزارت کشور افغانستان گفته که ۳۵۶۳ عدد قرص نشه‌آور را نیز کشف و ضبط کرده است.(عکس از آرشیو)

این نهاد افزوده که نیروهای پلیس مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله در مدت هفت روز گذشته ۴۹ عملیات ضد قاچاق و ترافیک مواد مخدر را در بخش‌های مختلف این کشور انجام داده است.

براساس اعلام وزارت داخله این افراد در ولایت‌های کابل، خوست، بغلان، هرات، ننگرهار، فراه، کاپیسا، بدخشان، پکتیا و نیمروز بازداشت و ۱۴ نفر آنان در کابل به جرم فروش مواد مخدر گرفتار شده‌اند.

وزارت کشور افغانستان افزوده که در این عملیات‌ها یک کارخانه تولید هرویین تخریب و مقدار قابل توجه مواد مخدر نیز کشف و ضبط شده ‌است.