شرکت‌های هواپیمایی افغانستان در میان 'ناامن‌ترین' خطوط هوایی جهان

افغانستان حق نشر عکس WIKI
Image caption دو شرکت هواپیمایی افغانستان در میان ناامن‌ترین خطوط هواپیمایی جهان

بر اساس گزارش سالانه وبسایت رده‌بندی خطوط هوایی (airlineratings.com) دو شرکت هواپیمایی دولتی آریانا و شرکت خصوصی کام‌ایر افغانستان در میان ناامن‌ترین خطوط هواپیمایی جهان در سال ۲۰۱۹ قرار گرفته‌اند.

این فهرست که بتازگی منتشر شده نشان می‌دهد که شرکت‌های آریانا و کام‌ایر در میان ۴۰۵ خطوط هوایی جهان که در این فهرست قرار دارند، از نگاه ایمنی پرواز از جمله "بدترین خطوط هوایی جهان" دانسته شده‌اند.

اداره هوانوردی ملکی افغانستان این گزارش را رد کرده و ارزیابی این نهاد را معتبر ندانسته و گفته که گزارش آن بر اساس معلومات "بی‌اساس و غیر دقیق" تهیه شده است.

در اعلامیه این نهاد که امروز سه شنبه (۱۸جدی/دی) منتشر شده، آمده تنها نهادی که استانداردهای ایمنی پرواز را تعیین کرده می‌تواند، سازمان بین‌المللی هوانوردی است.

این اداره همچنین گفته که سازمان بین‌المللی هوانوردی، در آخرین سفرشان به افغانستان از سیستم هوانوردی و امنیت پروازها در افغانستان ابراز رضایت کرده و و پیشرفت این کشور در زمینه هوانوردی را ستوده است.

اداره هوانوردی ملکی افغانستان در خبرنامه خود گفته که این نهاد برای بلند بردن ایمنی پرواز و اطمینان از رعایت استانداردهای بین‌المللی هوانوردی فعالیت بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی را به تعلیق درآورده است.

درحال حاضر فقط دو شرکت هواپیمایی، شرکت دولتی آریانا و شرکت خصوصی کام‌ایر در افغانستان فعال هستند.

در فهرست منتشر شده از سوی این وبسایت، اعتبار شرکت‌های افغانستان به دلیل نداشتن اجازه پرواز به کشورهای اروپایی، نداشتن گواهینامه ایمنی سیستم ارزیابی بین‌المللی (OSA I) و تکمیل نکردن هشت پارامتر ایمنی سازمان بین‌المللی هوانوردی، در قعر جدول قرار گرفته‌اند.

در کنار این دو شرکت هواپیمایی افغان، ۵ شرکت هواپیمایی از کشورهای تایلند، عراق، سورینام و پاپوگینه نو نیز در فهرست خطرناکترین خطوط هوایی قرار دارند.

حق نشر عکس KAM AIR
Image caption درحال حاضر فقط دو شرکت هواپیمایی، شرکت دولتی آریانا و شرکت خصوصی کام‌ایر در افغانستان فعال هستند

شرکت هواپیمایی کانتاس (Qantas) متعلق به کشور استرالیا به عنوان ایمن‌ترین شرکت هواپیمایی جهان در سال ۲۰۱۹، رتبه نخست این فهرست را از آن خود کرده است.

حریم فضایی افغانستان روزانه بطور متوسط شاهد ۳۰۰ تا ۵۰۰ پرواز است که حدود ده درصد آن پروازهای داخلی هستند.

تلاش برای خروج از فهرست سیاه پرواز به اروپا

اداره هوانوردی افغانستان در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که این اداره در تلاش است تا خطوط هوایی این کشور از فهرست سیاه پرواز به آسمان اروپا خارج شود، تلاشی که تا حال به ثمر ننشسته است.

محمد قاسم وفایی‌زاده، معاون این اداره در آن زمان گفته بود که تمام هشت شرطی که سازمان هوانوردی اتحادیه اروپا برای خروج از این فهرست تعیین کرده، از سوی افغانستان برآورده شده است.

به گفته آقای وفایی‌زاده، تصویب قانون هوانوردی، ایجاد اداره مستقل هوانوردی، وضع مقررات عملیات هوانوردی، آموزش پرسنل فنی و خدمه پروازهای شرکت‌های هوایی و بالابردن کیفیت حرفه‌ای کار خلبان‌ها و خدمه پرواز شرکت‌های هواپیمایی مشمول این شرایط است.

او افزوده بود که ایجاد سیستم راهنمایی فنی پروازها، نصب تجهیزات برای ایمنی پروازها، بهبود نظارت بر فعالیت خطوط هوایی و تضمین کیفیت ایمنی پروازها، از دیگر شرایط اتحادیه اروپا است.

اگرچه از این صحبت‌ها دو سال سپری شده است اما هنوز نام‌ دو شرکت‌ هواپیمایی افغانستان از فهرست سیاه اتحادیه اروپا خارج نشده است و هواپیماهای افغانستان اجازه پرواز به اروپا را ندارند.

حق نشر عکس SHAHHUSSAIN MURTAZAWI/FB
Image caption اداره هوانوردی افغانستان در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که این اداره در تلاش است تا خطوط هوایی این کشور از فهرست سیاه پرواز به آسمان اروپا خارج شود