ده عضو خارجی داعش در غرب افغانستان کشته و '۴۰ عضو دیگر اسیر شدند'

داعش حق نشر عکس Getty Images
Image caption در عملیات نیروهای افغان و خارجی ده عضو خارجی داعش کشته شدند

منابع دولتی بادغیس در غرب افغانستان اعلام کردند که در حمله هوایی نیروهای حمایت قاطع به فرماندهی ناتو، ۲۸ عضو گروه‌های شورشی، از جمله اعضای گروه طالبان و اعضای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) کشته شدند.

عبدالغفور ملک‌زی، والی بادغیس به محفوظ ذبیدی، خبرنگار بی‌بی‌سی گفت که در این حمله شب گذشت (شنبه، ۲۲جدی/دی) در ولسوالی جوند این ولایت انجام شد، ۱۸ عضو گروه طالبان و ۱۰ عضو خارجی داعش کشته شدند.

آقای ملک‌زی افزود که نیروهای خارجی در این عملیات حدود ۴۰ عضو گروه داعش را نیز با خود برده‌اند. در خبرنامه اداره ولایت بادغیس اما آمده است که این تعداد از اعضای داعش در این عملیات اسیر شده‌اند.

Image caption گروه طالبان در شماری از مناطق ولایت بادغیس حضور و نفوذ دارند

طالبان با انتشار خبرنامه‌ای این عملیات را تایید کرده‌اند و دولت افغانستان و نیروهای آمریکایی را متهم به حمایت از نیروهای داعش کرده‌اند.مدعی شده‌اند.

این گروه مدعی شده‌اند که نیروهای خارجی و داخلی، منطقه‌ای را که این گروه اسیران داعش را محبوس کرده بودند مورد حمله قرار داده و "چهل داعشی را نجات داده و با خود برده‌اند".

این گروه افزوده که در این حمله دو نفر از محافظان زندان که از اعضای گروه طالبان بوده‌اند، کشته شده‌اند.

وزارت دفاع افغانستان نیز با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده که در عملیات نیروهای امنیتی افغانستان در روستای چشمه شیرین ولسوالی جوند ولایت بادغیس، ۱۰ عضو گروه داعش کشته و ۱۶ نفر دیگر آنان بازداشت شده‌اند.

در خبرنامه وزارت دفاع افغانستان آمده که جنگجویان خارجی بازداشت شده شامل زنان و کودکان نیز هستند.