عکس: سیل در هرات

در دو روز اخیر بارندگی شدید، موجب سیل و آبگرفتگی در مناطقی از افغانستان شده است. مقام‌های محلی در شمال و غرب افغانستان از مرگ دست‌کم ۲۰ نفر در جریان سیلاب‌ها در این مناطق افغانستان خبر داده‌اند. از این تعداد ۹ نفر در ولایت غربی هرات جان خود را از دست داده‌ و تاکنون ۴ نفر دیگر زخمی شده‌اند. مقام‌های محلی وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند و اکثر شاهراه‌ها مسدود شده است.

سیل
Image caption مقام‌های دولتی ولایت هرات در غرب افغانستان، گفته‌اند که از دیشب تاکنون در نتیجه سرازیر شدن سیل در چندین ولسوالی این ولایت ۹ نفر جان باخته‌اند.
سیل
Image caption فرهاد جیلانی، سخنگوی والی هرات وضعیت در این مناطق را بحرانی خواند و گفت که بازارچه تاریخی هرات که در ناحیه دوم این شهر موقعیت دارد نیز به دلیل باران‌های شدید ویران شده است.
سیل
Image caption تاکنون ۴ نفر هم زخمی در این مورد گزارش شده است.
سیل
Image caption سیل در ولایت هرات افزون بر تلفات جانی، سبب از بین رفتن هزاران جریب زمین زراعتی و ده‌ها منزل مسکونی و مکتب/مدرسه شده است.
سیل
Image caption ده روز قبل نیز ۱۳ نفر از جمله چهار زن و سه کودک در اثر سیل در این ولایت جان‌ باختند.
سیل
Image caption افغانستان به دلیل اقلیم ویژه‌اش، کشوری سیل‌خیز به حساب می‌آید.
سیل
Image caption هر سال از اواخر ماه فوریه/فبروری به دلیل آب شدن برف‌ها و باران‌های بهاری، در مناطق مختلف این کشور سیل جاری شده و تا ماه ژوئیه/جولای ادامه می‌یابد.
سیل
Image caption ۲۱ ولایت از ۳۴ ولایت افغانستان در مقابل سیل و رانش زمین از آسیب‌پذیری بیشتر برخوردارند.
سیل
Image caption در ولایت‌های شرقی و شمال‌شرقی خطر این حوادث بیشتر است.

.

موضوعات مرتبط