حمله افراد طالبان به پاسگاه پلیس در داخل شهر کابل

افغانستان
Image caption طالبان با حمله به این پاسگاه در داخل شهر کابل، سه سرباز پلیس را کشتند

وزارت داخله/ کشور افغانستان اعلام کرده که به دلیل حمله افراد گروه طالبان به یک پاسگاه پلیس در داخل شهر کابل سه سرباز پلیس و دو عضو گروه طالبان کشته؛ دو عضو گروه طالبان و سه سرباز پلیس نیز زخمی شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور/داخله افغانستان گفت که این حمله شب گذشته، یکشنبه (۲۹ ثور/اردیبهشت) حوالی ساعت هفت و ۳۰ دقیقه به وقت محلی بر یک پاسگاه پلیس در منطقه دوغ آباد در غرب شهر کابل رخ‌داد.

سربازان پلیس مستقر در این پاسگاه، به گفته آقای رحیمی در حال افطار بودند که هدف حمله شش مهاجم مسلح قرار گرفتند. در این درگیری دو نفر از مهاجمان کشته و دو نفر دیگر زخمی و دو مهاجم دیگر موفق به فرار شده‌اند.

Image caption در هنگام حمله یک سرباز در حال پاسبانی بود

یک منبع در وزارت کشور افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که در زمان حمله شش سرباز پلیس در محل حضور داشتند که یک نفر در حال پاسبانی بود، سه نفر در حال افطار و دو نفر دیگر در حال نماز خواندن بودند.

تصاویری نیز در شبکه‌های اجتماعی افغانستان که گفته می‌شود از سفره غذایی این سربازان است، همرسانی شده، در این تصویر قطره‌های خون بر قرص نان و ظرف پر از غذا ریخته شده‌است.

در نزدیکی این محل ساختمان پارلمان افغانستان قرار دارد. یک واحد ارتش ملی افغانستان و مقر اصلی نیروهای کماندوهای ارتش افغانستان نیز در نزدیکی این محل است.

Image caption سربازان در حال افطار بودند که به آنان حمله شد
حق نشر عکس Getty Images
Image caption حمله اول گروه طالبان به دفتر کونتر پارت نه کشته به جا گذاشت

طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفته ولی گفته که فقط دو عضو این گروه زخمی شده‌اند.

این دومین حمله خونین طالبان درماه رمضان در شهر کابل است. حمله اول این گروه حدود دو هفته قبل به دفتر موسسه بین‌المللی 'کونتر پارت ' (counterpart) انجام شد که ۹ کشته و ۲۰ زخمی بجا گذاشت.

در این حمله که مسئولیت آنرا گروه طالبان به عهده گرفت یک خودرو بمب‌گذاری شده ابتدا در ورودی دفتر کونترپارت منفجر و بعد دو مهاجم انتحاری وارد ساختمان شدند.