متهمان تجاوز گروهی به پرستار زن در شمال افغانستان بازداشت شدند

افغانستان حق نشر عکس Getty Images
Image caption نه نفر به اتهام این تجاوز بازداشت شده‌اند(عکس از آرشیو)

پلیس ولسوالی روی دوآب ولایت سمنگان در شمال افغانستان تایید می‌کند که ۹ نفر را به اتهام تجاوز گروهی بر یک خانم پرستار قابله (ماما) بازداشت کرده است.

خال محمد خازی، ولسوال روی دوآب به بی‌بی‌سی گفت که گروهی از افراد مسلح شب هنگام وارد کلینک بهداشتی در یکی از مناطق این ولسوالی شدند و پس از ضرب و شتم محافظ این مرکز درمانی به یک زن پرستارقابله تجاوز گروهی کردند.

او گفت که این حادثه سه شب قبل اتفاق افتاده و روز سه‌شنبه ۳۱ ثور/اردیبهشت همرسانی شده‌است.

آقای خازی افزود که افراد بازداشت شده به جرم خود اعتراف کرده‌اند و خود قابله نیز این افراد را در هنگام تجاوز شناخته است. به گفته او متجاوزان از مردم محل بوده‌اند.

Image caption ولسوالی روی دوآب از مناطق ناامن ولایت سمنگان است

دادستانی کل افغانستان نیز دستور بررسی این قضیه را داده است.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که از ۹ نفری که به این اتهام بازداشت شده‌اند، ۴ نفر آنان کمتر از ۱۸ سال سن دارند و ۵ نفر دیگر نیز بزرگسال هستند.

آقای رسولی می‌گوید که بازداشت شدگان تجاوز گروهی را انکار کرده‌اند و دادستانی برای مشخص شدن اصل قضیه، هیئتی را موظف به بررسی این پرونده کرده است.

برخی رسانه‌های محلی افغانستان گزارش داده که این افراد به بهانه اینکه بیمار دارند وارد مرکز درمانی شدند و به این خانم قابله پرستار در حضور پدر، همسر، برادر و کودکش تجاوز کردند.

ولسوالی روی دو آب از مناطق ناامن ولایت سمنگان به حساب می‌آید.