حمله کنندگان انتحاری به یک هتل در بادغیس افغانستان حمله کردند

افغانستان حق نشر عکس MOI.Af
Image caption این عکس را وزارت داخله افغانستان همرسانی کرده و گفته که از درگیری امروز است

وزارت کشور/داخله افغانستان تایید کرده که گروهی از حمله کنندگان انتحاری حوالی ساعت ۱۲:۴۰ در شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس در غرب این کشور حمله کردند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته که این حمله‌کنندگان افراد انتحاری هستند که وارد یک هتل در نزدیکی میدان پسته شده و در برابر افراد عادی اقدام به تیراندازی کرده‌اند.

او افزوده که اکنون نیروهای امنیتی افغانستان وارد محل شده و دو تن از مهاجمان توسط نیروهای امنیتی کشته شدند و یک نفر آنان در محاصره نیروهای پلیس هستند.

نجیب دادفر، سخنگوی والی بادغیس نیز با تایید اینکه دو نفر از مهاجمان کشته شده‌اند، گفته که در این درگیری دو سرباز پلیس و فرمانده حوزه سوم امنیتی کشته و چهار غیر نظامی نیز زخم برداشته‌اند.

حق نشر عکس عبدالله خردمند
Image caption میدان پسته نزدیک به محل درگیری

رسانه‌های محلی به نقل از مرکز بهداشت ولایت بادغیس گزارش داده که که در این حمله تاکنون چهار پلیس کشته، ۵ سرباز پلیس و ۴ فرد غیرنظامی زخمی شده‌اند و درگیری در محل ادامه دارد.

منابع محلی در ولایت بادغیس به بی‌بی‌سی گفته سه مهاجم مسلح که احتمالا جلیقه انفجاری همراه دارند، در میدان پسته، مقابل فرماندهی پلیس به یک مهمانخانه داخل شده‌اند. به گفته آنان سه پلیس دیگر در این حمله زخمی شده‌اند.

طالبان با پذیرفتن مسئولیت این حمله گفته‌اند که مهاجمان این گروه وارد یک ساختمان در نزدیکی فرماندهی پلیس شده و درگیری در محل ادامه دارد.

این خبر بروز خواهد شد