خاطره ها و ترانه ها

لینا علم خاطرات خود را قصه میکند
Image caption لینا علم در فلم های متعددی نقش بازی کرده است

لینا علم وقتی یازده ساله بود از کشورش مها جرشد . پس از مدت نه ماه زندگی در هندوستان راهی امریکاه شد.

مدت نزده سال را با خانواده اش در ایالت کلیفرنیای امریکابسر برده و اکنون یکنیم سال است به کشورش برگشته و در کابل مشغول کاردر فلم وفلم سازی میباشد.

او مدیریت شرکت " فلم سازی لینا علم" را بدوش دارد. لینا علم در فلم های متعددی نقش مرکزی (دخترفلم) رابازی کرده که از جمله میتوان از اینها نام برد:

لینا علم چندین جا یزه را از آن خود ساخته است

فلم سوگند عشق از ساخته های محسن ترین فلم سرزمین بیگانه فلم فریاد صدا ( بر اساس داستان و کارگردانی حامد نوید) فلم بی دفاع فلم لوری (بر اساس داستان حامد نوید و کارگردانی سعید ورکزی) فلم بچهً کابلی ( کار گردانی و داستان از برمک اکرم ) فلم عشق خموش (فرآورد " لینا علم پرودکشن" کارگردانی و سناریوی از سیر نورزاد)

از جمله این فلمها، فلم بچهً کابل در فستیوال وینیز (ایتا لیا) جایزهً حقوق بشر بدست آئورد وفلم چرخش در یک دایره در سومین فستیوال بین المللی کابل دو جایزه را از آن خود کرد. یکی از بابت نقش اول دختر فلم و دیگری از بابت فلمبرداری و همچنان فلم لوری در فستیوال فلم در نیو یارک در امریکا کاندید شده است ولی هنوز نتایج آن اعلام نشده است .

برنامه خاطره ها و ترانه ها، روزهای يکشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۹:۳۰ به وقت لندن، يک تا دو بعد از ظهر به وقت افغانستان، در برنامه های بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

در اين برنامه، شنوندگان از سراسر جهان، خاطرات تلخ و شيرين زندگی خود را بازگو می کنند و آهنگ های درخواستی شان را می شنوند.

همچنين هر هفته يک چهره برجسته هنری مهمان برنامه خاطره ها و ترانه هاست که از خاطرات تلخ و شيرين خود می گويد و ترانه های جديد خود را زمزمه می کند.

شنوندگان می توانند با تلفن های پيامگير برنامه در لندن به شماره ۰۰۴۴۸۷۰۳۳۳۶۷۶۸ و در کابل به شماره ۰۲۰۲۲۰۳۰۰ تماس بگيرند و نام و شماره تلفن خود را در پيامگير ثبت کنند تا از برنامه خاطره ها و ترانه ها با آنها تماس گرفته شود

ارشيف برنامه هاى خاطره ها