نورتن نورانی در استودیوی شماره هفت

نورتن نورانی
Image caption نورتن نورانی از جمله با سابقه دارترین هنرپیشه های تیاتر افغانستان میباشد.

این هفته در برنامه ی استدیوی شماره هفت از نورتن نورانی هنر پیشه ی معروف و سابقه دار تیاتر افغانستان دعوت کردیم تا به سوالات شما شنونده ها جواب بدهد.

ورتن نورانی از جمله اولین هنرپیشه هایی است که بعد از نهضت نسوان (1337 خورشیدی) در زینب ننداری روی صحنه ی تیاتر ظاهر شد. جایی که قبلا مردان در آن در نقش زن ها ظاهر می شدند.

ورتن نورانی بعدا فعالیت های هنری خود را در کابل ننداری ادامه داد و در بیش از شصت نمایشنامه ی تیاتری نقش های مختلف را بازی کرد که ازجمله می توان از نمایشنامه های او پدرم نیست، پرنده ی مجروح، شمع هایی که می سوزند، شهری و دهاتی و گمنام و پیرهن عروسی یاد کرد.

ین هنرپیشه ی موفق، بخاطر بازی موفقانه در نمایشنامه پرنده مجروح اثر استاد رشید لطیفی جایزه ی مقام اول را کسب کرد. نورتن نورانی هم اکنون در کانادا بسر می برد.

زمان پخش :

این برنامه در روزهای جمعه از ساعت هفت تا هفت و نيم عصر به وقت افغانستان، دو و نیم تا سه بعد از ظهر به وقت گرينويچ در برنامه های شامگاهی بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

شما می توانيد در هنگام پخش اين برنامه، با شماره تلفن 00442078360331 تماس بگيريد و پرسش های تان را به طور مستقيم با مهمانان برنامه در هر هفته مطرح کنيد.

پرسش هـــای تان را از مهمان برنامه، از طـــريق ايميل dari@bbc.co.uk نيز می توانيد ارسال کنيد.

آرشيف برنامه هاى ستوديو شماره هفت