دو خارجی و یک افغان در کابل کشته شدند

قتل در کابل
Image caption مقتولین کارمندان شرکت پستی دی اچ ال بوده اند

مقامات امنیتی می گویند در پی تیراندازی مردان مسلح در شهر کابل، پایتخت افغانستان دو شهروند خارجی ویک محافظ آنها کشته شده و دو نفر دیگر زخمی شده اند.

علی شاه احمدزی، یک مقام ارشد پلیس کابل گفت حدود ساعت 10 پیش از ظهر امروز (25 اکتبر) به وقت محلی مردان مسلح موتر (خودرو) حامل این افراد را هدف تیراندازی قرار دادند.

آقای احمد زی افزود قربانیان این حادثه کارمندان ومحافظان شرکت بین المللی دی اچ ال، ( یک شرکت خدمات پستی ) هستند. که خدمات پستی را در سراسر جهان انجام می دهند.

خبرنگار بی بی سی که دقایقی پس از این حادثه به محل حادثه رفت، می گوید پلیس این محل را به زودی محاصره کرد و خیابانهای منتهی به چهارراه شیرپور را، که حادثه در آن جا روی داد، به روی ترافیک بست.

زمری بشری، سخنگوی وزارت داخله (کشور) افغانستان به بی بی سی گفت پس از تحقیقات در این مورد، اطلاعات بیشتری در اختیار رسانه ها قرار داده خواهد شد.

آقای بشری گفت این حادثه ناشی از درگیری "ذات البینی" میان محافظان وابسته به خود این شرکت است.

سخنگوی وزارت داخله گفت انگیزه این درگیری هنوز روشن نیست و پلیس در این مورد تحقیق می کند. به گفته آقای بشری 13 نفر از کارمندان و محافظان شرکت دی اچ ال به ظن دست داشتن در این حادثه بازداشت شده اند.

این حادثه در میدان فرهنگستان علوم افغانستان در نزدیکی منطقه وزیر اکبرخان روی داده است. منطقه وزیر اکبر خان از محلاتی است که بیشتر افراد و موسسات خارجی در آن جا سکونت دارند و تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد.

پیشتر از این، دوشنبه گذشته (20 اکتبر)، نیز یک امدادگر خارجی در غرب کابل کشته شد. این فرد، که یک زن شهروند آفریقای جنوبی بود، برای موسسه ای موسوم به "سرف" در کابل کار می کرد.

در همین روز همایون شاه آصفی، از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری سال 2004 افغانستان نیز در شهر کابل ربوده شد.

آقای آصفی عضو خانواده محمد ظاهر، شاه سابق افغانستان و از فعالان سیاسی این کشور شمرده می شد. مقامات می گویند تا حال از سرنوشت آقای آصفی اطلاعی در دست نیست.