کشته شدن هشت محافظ شرکت راه سازی در غزنی

هلیکوپتر
Image caption اعلامیه نیروهای ائتلاف اشاره ای به کشته شدن محافظان نکرده است

گزارشها از جنوب افغانستان حاکی است که حداقل هشت نفر از محافظان امنیتی یک شرکت خصوصی راهسازی در ولایت غزنی، در اثر یک حمله هوایی نیروهای خارجی کشته شده اند.

نوروز علی محمودزاده، از مسئولان پلیس در غزنی گفت که این حادثه در منطقه موسوم به آغا صاحب در ولسوالی قره باغ این ولایت روی داده است.

گفته شده که این محافظان امنیتی زمانی هدف بمباران هوایی قرار گرفتند که با گروهی از شورشیان مربوط به طالبان درگیر شدند و نیروهای خارجی به هدف سرکوب این شورشیان، محل را بمباران کرد.

در یک اعلامیه که از سوی نیروهای ائتلاف بین المللی تحت فرمان آمریکا منتشر شده، آمده است که این نیروها در ولسوالی قره باغ ولایت غزنی با گروهی از شورشیان درگیر شدند و در نتیجه تعداد نامعلومی از جنگجویان مسلح را کشتند.

در این اعلامیه، اشاره ای به ادعای کشته شدن محافظان امنیتی شرکت راهسازی نشده است.

مقامات محلی در غزنی این را هم اعلام کرده اند که در جریان بمباران نیروهای خارجی در این محل، شماری از جنگجویان مسلح نیز کشته شده اند.

آدم ربایی در کنر

در همین حال، از ولایت کنر، در شرق افغانستان گزارش شده که مردان مسلح حدود هفده نفر از کارگران و مهندسان یک شرکت راهسازی را ربوده اند.

ادریس غروال، سخنگوی والی کنر به بی بی سی گفت که این حادثه در منطقه شوریک ولسوالی مانوگی روی داده است.

مسئولان امنیتی در کنر، گروه طالبان را مسئول این آدم ربایی می خوانند اما تا حالا طالبان مسئولیت آن را برعهده نگرفته اند.

سخنگوی والی کنر گفت که پس از ساعاتی، چهار نفر از افراد ربوده شده، "با همکاری مردم محل" از چنگ ربایندگان آزاد شده اند.

گروه طالبان، هفته گذشته نزدیک به سی نفر را در جنوب افغانستان به قتل رساندند. طالبان ادعا کردند که این افراد، کارمندان ارتش افغانستان بوده اند اما مقامات گفتند که کشته شدگان، افراد غیرنظامی بودند که به هدف یافتن کار، راهی ایران بودند.

مطالب مرتبط