بازداشت یک گروه آدم ربا درکابل

پولیس افغان ( آرشیو )
Image caption وزارت داخله افغانستان می گوید، تلاش دارد تا با اجرای برنامه های جدید از جلو حوادث آدم ربایی دراین کشور را بگیرد.

مسوولان امنیتی در کابل می گویند یک گروه شش نفره آدم ربا را که قصد ربودن یک دانش آموز را داشتند، باز داشت کرده اند.

وزارت داخله( کشور ) افغانستان همچنین می گوید در هفته گذشته نیروهای امنیتی موفق شدند دو گروه دیگر آدم ربا را در کابل پایتخت، بازداشت کنند.

بازداشت این گروه آدم ربا در حالی اعلام می شود که نگرانی از آدم ربایی در شهر های بزرگ افغانستان، افزایش یافته است . روز گذشته (اول نوامبر ) پسر یکی از تاجران بزرگ در مرکز کابل، هدف تیر اندازی دزدان آدم ربا قرار گرفت و جانش را از دست داد.

پیش از این نیروهای امنیتی قادر شده بودند یک مخفیگاه را در منطقه تره خیل در شمال کابل کشف کنند که آدم ربایان از آن به هدف نگهداری افراد ربوده شده از آن استفاده می کردند. نیروهای امنیتی توانستند بعد کشف این مخفیگاه، همایون شاه آصفی یکی از شخصیت های برجسته سیاسی را که همراه با یک تن دیگر به گروگان گرفته شده بودند آزاد کنند.

امرالله صالح رییس امنیت ملی این گروه را، از اعضای قوی ترین باند آدم ربایی خواند.

به دنبال باز داشت این گروه رئیس امنیت ملی از نبودن نظام قضایی موثر و سریع شکایت کرد در حالیکه مقامات دادگاه عالی می گویند، برای صد وسی تن از کسانی که به دست داشتن در جرایم سنگین مجرم شناخته شده اند، حکم اعدام صادر شده است.

در ماه های اخیر چندین مورد آدم ربایی در شهر های بزرگ افغانستان گزارش شده است و در یک مورد اتحادیه های صنفی در هرات در اعتراض به افزایش نا امنی ها دست به اعتصاب زدند. وزارت داخله می گوید در تلاش است با راه اندازی برنامه های جدید امنیتی جلو آدم ربایی دراین کشور را بگیرد.

مطالب مرتبط