شفیق مرید خاطرات خود را قصه میکند

شفق مريد
Image caption مرید به زبان های دری، پشتو و اردو آواز میخواند

در این هفته در برنامه ی خاطره ها و ترانه ها هنرمندی که یکنیم سال از فعالیت هنریش میگذرد و شهرت زیادی کسب کرده شفیق مرید خاطرات خود را قصه میکند.

فیق مرید که در مجموع یازده آهنگ دارد از لیسه ی انصاری فارغ شده وبیست و شش سال عمر دارد.

شفیق مرید این خواننده ی نسل جوان بعضی اشعار آهنگهایش را خود میسراید از جمله آهنگ "بیوفا ولی راته وایی".

شفیق مرید تا حال از جمع آهنگهایش چهار آهنگش را به ویدیو کلپ (تصویری) در آورده است که این ویدیو کلپ ها در اسلام آباد پاکستان ودر مناطق شمال افغانستان تهیه گردیده است و مورد توجه علاقه مندان آوازش قرار گرفته است.

این هنرمند جوان در انتخاب اشعار و کمپوز آهنگهایش سختگیر میباشد و سعی میکند آهنگی را که میخواند عاری از اشتباهات باشد.

مرید به زبان های دری، پشتو و اردو آواز میخواند و علاقه ندارد در محافل عروسی آواز بخواند دلیل آنرا از زبان خودش بشنوید.

برنامه خاطره ها و ترانه ها، روزهای يکشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۹:۳۰ به وقت لندن، يک تا دو بعد از ظهر به وقت افغانستان، در برنامه های بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

در اين برنامه، شنوندگان از سراسر جهان، خاطرات تلخ و شيرين زندگی خود را بازگو می کنند و آهنگ های درخواستی شان را می شنوند.

همچنين هر هفته يک چهره برجسته هنری مهمان برنامه خاطره ها و ترانه هاست که از خاطرات تلخ و شيرين خود می گويد و ترانه های جديد خود را زمزمه می کند.

شنوندگان می توانند با تلفن های پيامگير برنامه در لندن به شماره ۰۰۴۴۸۷۰۳۳۳۶۷۶۸ و در کابل به شماره ۰۲۰۲۲۰۳۰۰ تماس بگيرند و نام و شماره تلفن خود را در پيامگير ثبت کنند تا از برنامه خاطره ها و ترانه ها با آنها تماس گرفته شود.