دولت افغانستان برای کالاهای تولیدی زنان بازاریابی می کند

بازار زنانه درکابل
Image caption در سالهای پس از سقوط طالبان نهاد های مختلف زنان از جمله اتحادیه زنان تاجر درافغانستان ایجاد شده است

مقامات افغان در همایش زنان تاجر این کشور در کابل اعلام کردند که در بازاریابی برای محصولات تولیدی زنان کشور همکاری بیشتر می کنند.

محمد امین فرهنگ، وزیر تجارت افغانستان در این همایش گفت مشکلات موجود بر سر راه زنان تاجر را بررسی می کند. او گفت در بازاریابی تولیدات زنان، به ویژه صنایع دستی همکاری خواهد کرد.

وزیر تجارت افغانستان گفت در حال حاضر کار دو پروژه "بسیار مهم" در مناطق مرزی این کشور با کمک آمریکا ادامه دارد. او گفت با پایان یافتن این پروژه ها بازارهای مشخصی برای صادرات کالاهای افغانی، به ویژه تولیدات زنان افغان ایجاد خواهد شد.

به گفته آقای فرهنگ در این مناطق، مراکز بازرگانی و کارخانه های تولیدی ساخته خواهد شد و بخش عمده آن در دست زنان خواهد بود.

در این همایش بیش از دو صد زن تاجر شرکت داشتند و مشکلات خود را با مقامات دولتی در میان گذاشتند.

این زنان گفتند در بازاریابی محصولات تولیدی خود با چالشهای زیادی مواجه هستند. آنان همچنین از دولت خواستند تعرفه های گمرکی کالاهای تجارتی زنان را کاهش دهد. آنها همچنین گفتند برای زنان تاجر باید وام داده شود.

هوسی اندر، هماهنگ کننده فعالیت های زنان تجارت پیشه و تنها مقام بلندپایه زن در اتاق تجارت و صنایع افغانستان، مشکلات قانونی و امنیتی، عدم پرداخت وام از سوی دولت به زنان تاجر و همچنین عدم حمایت قوی از زنان را از چالشهای عمده بر سر راه زنان تاجر در افغانستان دانست.

مطالب مرتبط