12:02 گرينويچ - پنج شنبه 18 دسامبر 2008 - 28 آذر 1387

خالده فروغ، در برنامه خاطره ها و ترانه ها

خالده فروغ

دربرنامه ای خاطره ها و ترانه ها شاعر معاصر افغان خالده فروغ خاطرات خود را قصه میکند.

خالده فروغ شاعر دنیای واقعی است. شاعری که سالهای جنگ را تجربه کرده است و سالهای مهاجرت را. او مکتب و دانشگاه را در کابل به اتمام رسانده و مدتی پس از فراغت به عنوان مدیر مجله صدف چاپ پیشاور که مخاطب آن خانواده ها بوده کار کرد.

خالده فروغ اکنون در دانشگاه کابل زبان و ادبیات تدریس می کند و در عین حال برنامۀ فرهنگی و ادبی را تحت نام "کاخ بلند دُ ر دری" در تلویزیون طلوع تهیه و گردانندگی میکند.


این شاعر جوان تا اکنون شش مجموعه ای شعری دارد بنام های:

اشعار خالده فروغ در رسانه های چاپی افغانستان در داخل و خارج کشور به زبان های ملی و برگردان آن به انگلیسی، فرانسوی و به زبان ناروجی به چاپ رسیده است.

قیام میترا، پنجره ای بر فصل صایقه، سر نوشت دست های نسل فانوس، عبور از قرن قابیل، در خیابانهای خواب و خاطره و همیشه پنج عصر


اشعار خالده فروغ در رسانه های چاپی افغانستان در داخل و خارج کشور به زبان های ملی و برگردان آن به انگلیسی، فرانسوی و به زبان ناروجی به چاپ رسیده است.

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر


خالده فروغ با وحید وارسته که او نیز شاعر است ازدواج کرده و دختر به نام "نیروانا" دارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.