17:48 گرينويچ - شنبه 13 دسامبر 2008 - 23 آذر 1387

پنجشنبه ها با شنونده ها

تجلیل از سال نو میلادی

روز پنجشــنبه این هـفـته مـصــادف اســـت با روز اول سال 2009 میلادی، بدیهی است که مردم افغانستان سال نو خود را روز اول ماه حمل یا فروردین را جشن میگیرند.

اما از دهه ای شصت میلادی به بعد برخی از افغان های مقیم خارج این روز را تجلیل می کنند، از سوی دیگر افغان های داخل افغانستان نیز به خصوص در کابل و شهرهای بزرگ از شب سال نو میلادی به نحوی یاد می کنند.

حالا که تعدادی از مسحیان و سایر افرادی که سال نو شان در اول ماه جنوری آغاز میشود، در افغانستان حضور دارند و جشن سال نو میلادی به طور گسترده تری برگزار میشود.

در این هفته در برنامه ای پنجشنبه ها با شنونده ها که بروز اول سال میلادی پخش میشود از شنونده ها در داخل و خارج از افغانستان میشنویم که چگونه از سال نو میلادی تجلیل میکنند؟

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر


شــما می توانيد روز پنجشنبه از ساعـــت _دو _ تا _ دو و نیم_ بعد از ظهــر به وقت افغانســــتان (۹:۳۰ الی ۱۰ قبل از ظهر به وقت گرينويچ) زنگ بزنید.

شماره تماس 00442078360331

همچنین می توانید پیام های انترنتی تان را به این آدرس : dari@bbc.co.uk بفرستید.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.