به روز شده:  13:35 گرينويچ - دوشنبه 24 اوت 2009 - 02 شهریور 1388

نظیفه یعقوبی ویرا، در برنامه خاطره ها

در برنامه ای این هفتهء خاطره ها و ترانه ها نظیفه یعقوبی ویرا، شاعری که برای آهنگهای تعدادی زیادی از هنر مندان سرشناس افغان تصنیف ساخته است، خاطرات خود را قصه میکند.

نظیفه یعقوبی ویرا

نظیفه یعقوبی ویرا، بیش از صدو ده قطعه شعر دارد

نظیفه ویرا از سال 1992 به اینطرف در شهر ماربورک آلمان زندگی میکند . او از لیسهء عایشهء درانی کابل فارغ التحصیل شد و بعد از اتمام تحصیل در رشته اداره و دپلوماسی در دانشکده حقوق دانشگاه کابل، مدتی در انجمن حقوق دانان کار کرد. اما سر انجام شرایط نا گوار کشور او را مچبور به ترک وطن کرد.

نظیفه یعقوبی ویرا بیش از صدو ده قطعه شعر دارد و بیشتر آن را در قالب غزل سروده است.

نظیفه یعقوبی ویرا خاطرات خود را قصه میکند

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

خانم ویرا برای آهنگهای تعداد زیادی از هنر مندان سر شناس افغان ، از جمله برای اهنگ های وحید قاسمی ، حفیظ علی و خانم دیویانی علی ، نجیم نوابی ، قادر اشپاری ، بشیر همدرد ، رامین شریف و عمر شریف ، مسعود وفا ، اسماعیل ویرا ، پیمان حبیب زی وشمار دیگری از آوازخوانان تصنیف تهیه کرده است، برخی از این آهنگ ها در آلبوم ها به بازار آمده است و کار روی برخی دیگر از این آهنگ ها ادامه دارد.

نظیفه ویرا سه پسر دارد .

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.