خشونت در افغانستان چندین کشته برجای گذاشت

نقشه خوست

در نتیجه یک حمله انتحاری در ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان، دست کم شش تن کشته و ۹ تن دیگر زخمی شده اند.

این حمله قبل از ظهر امروز (پنجشنبه، ۱۴ قوس/آذر) در برابر ورودی ریاست امنیت ملی ولایت خوست روی داد.

مقامات می گویند یک حمله کننده انتحاری که سوار بر یک موتر (خودرو) بود هنگامی خود را منفجر کرد که میرآجان، معاون این اداره در حال ورود به محوطه امنیت ملی بود. در این حمله به آقای میراجان آسیبی نرسیده است.

به گفته این مقامات، همزمان با این حمله سه انتحار کننده دیگر که قصد ورود به محوطه ریاست امنیت ملی را داشتند با محافظان امنیتی درگیر شدند که در نتیجه یکی از حمله کنندگان کشته و دو تن دیگر از محل فرار کردند.

طاهر خان صبری، معاون ولایت خوست به بی بی سی گفت که در این حادثه شش تن به شمول دو مامور امنیت ملی و دو پلیس کشته و ۹ نفر دیگر، به شمول سه غیرنظامی، کشته شدند.

عملیات در پکتیا

در همین حال، مقامات ولایت پکتیا می گویند در یک عملیات نیروهای ائتلاف در ولسوالی زرمت، دو غیرنظامی کشته شده اند.

جمعه خان همدرد، والی پکتیا گفت که این نیروها سه تن دیگر را که افراد غیرنظامی بوده اند، با خود برده اند.

نیروهای ائتلاف مستقر در ولایت پکتیا می گویند این عملیات پس از آن آغاز شد که سربازان آنان از درون یک خانه مورد تیراندازی قرار گرفتند.

این نیروها می گویند قربانیان این حادثه و نیز کسانی که از سوی آنان بازداشت شده اند، همه افراد وابسته به گروه طالبان هستند.

در عین حال، گزارش شده که در اثر حمله مردان مسلح به یک پاسگاه پلیس در ولایت بلخ در شمال افغانستان، سه مامور پولیس کشته شدند.

مقامات محلی با تائید این خبر می گویند حمله کنندگان، سلاح های دست داشته سربازان این پاسگاه را نیز با خود برده اند.

ولایت بلخ، از جمله مناطق آرام در شمال افغانستان است که حملاتی از این دست به نیروهای امنیتی در آن، به ندرت اتفاق افتاده است.

مطالب مرتبط