شش کشته در خشونتهای تازه در افغانستان

طالبان، عکس از آرشیو
Image caption شورشیان طالبان پس از شکست شان در سال 2001 میلادی هنوز هم علیه نیروهای افغان و بین المللی مقاومت می کنند

در خشونت های تازه در افغانستان شش نفر کشته و شش تن دیگر زخمی شده اند. به گفته مقامات افغان و خارجی غیرنظامیان افغان و شورشیان در میان کشته شدگان هستند.

مقامات محلی در ولایت هلمند تایید کرده اند که در تازه ترین عملیات هوایی نیروهای خارجی در این ولایت دو غیرنظامی کشته و شش تن دیگر بازداشت شدند.

سخنگوی والی هلمند به بی بی سی گفت افرادی که در این حمله در ولسوالی نادعلی زخمی شدند به کمک نیروهای خارجی برای درمان به مراکز بهداشتی منتقل شده اند.

ساکنان محل در ولایت هلمند می گویند در این عملیات هشت نفر کشته شدند.

از سوی دیگر، نیروهای آمریکایی مستقر در شرق افغانستان با انتشار خبرنامه ای گفته اند که در عملیات نظامی بامداد امروز در ولایت پکتیکا دو شورشی مسلح را کشته و پنج تن دیگر را بازداشت کرده اند.

نیروهای آمریکایی می گویند این افراد در آتش متقابل این نیروها علیه شورشیان در ولسوالی "زیروک" کشته شدند. به گفته این نیروها، هدف از اجرای این عملیات پناهگاه یک فرمانده محلی در ولسوالی زیروک در صد و پنجاه کیلومتری جنوب کابل بود.

گفته می شود این فرمانده در سازماندهی فعالیتهای ستیزه جویان خارجی نقش داشته است.

اما هنوز روشن نیست که اجرای این عملیات منجر به کشته شدن و یا بازداشت این فرمانده طالبان شده است یانه.

برساس یک خبر دیگر، نظامیان آمریکایی در غرب افغانستان گفته اند در عملیات نظامی بامداد امروز در ولسوالی شیندند ولایت هرات نیروهای ارتش افغانستان دو شورشی را کشته و دو تن دیگر را بازداشت کرده اند.

به گفته این نظامیان، هدف از اجرای عملیات بامداد امروز هدف قرار دادن یک پناهگاه شورشیان مسلح در منطقه موسوم به "زیر کوه" ولسوالی شیندند در ولایت غربی هرات بود.

مطالب مرتبط