سه کشته در ارزگان و لوگر

Image caption ولایت ارزگان هر از گاهی شاهد نا آرامی هایی بوده است

مقام های محلی در ولایت ارزگان تایید کرده اند که در پی انفجار بمبی در شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان، دو غیرنظامی کشته و ده تن دیگر زخمی شده اند. درهمین حال نیروهای آیساف گفته اند یک فرمانده طالبان را در ولایت لوگر در جنوب کابل، کشته اند.

آنگونه که مقام های محلی در ولایت ارزگان می گویند بمبی که از راه دور کنترل می شد، در زیر غرفه فروش نوارهای صوتی جابجا شده بود.

پلیس در ارزگان می گوید در محل که بمب کارگذاشته شده بود، دهها روستایی برای برگزاری جشن های محلی به مناسبت عید قربان گرد هم آمده بودند.

یک مقام پلیس ارزگان به بی بی سی گفت کسانی که در این انفجار زخمی شده اند به بیمارستان منتقل شدند.

تا حالا هیچ فرد یا گروهی مسئولیت سازماندهی این حمله را به دوش نگرفته است.

در یک حادثه دیگر در پی عملیات نیروهای بین المللی یاری امینتی مستقر در افغانستان -آیساف- در ولایت لوگر در جنوب افغانستان، که در آن به گفته این نیروها یک فرمانده محلی طالبان کشته شده، دهها تن از ساکنان محلی دست به تظاهرات زده اند.

نیروهای آیساف با انتشار خبرنامه ای گفته اند که فرد کشته شده یک فرمانده محلی طالبان بود. این نیروها می گویند این فرمانده طالبان در سازمان دهی برخی آدم رباییها و شکنجه غیرنظامیان دست داشته است.

فرماندهی پلیس لوگر نیز اجرای این عملیات را تایید کرده، اما گفته است که در باره هویت فرد کشته شده اطلاعی ندارد. ساکنان محلی در لوگر ادعا کرده اند که فرد کشته شده غیرنظامی بود و با طالبان ارتباطی نداشت.

نیروهای خارجی گفته اند در این عملیات مقداری اسلحه و جنگ افزار را نیز از خانه فردی که گفته شده فرمانده طالبان است، به دست آورده اند. در این خبرنامه همچنین گفته شده که در این عملیات نیروهای امنیتی افغان نیز اشتراک داشتند.