'هشت غیرنظامی' در افغانستان کشته شدند

نقشه ولایت وردک
Image caption ولایت وردک در نزدیک کابل از مناطقی است که از لحاظ امنیتی آسیب پذیر دانسته می شود

مقامات محلی می گویند در تازه ترین خشونتها در افغانستان دست کم هشت غیرنظامی کشته و پانزده تن دیگر شامل پنج کودک زخمی شده اند.

محمد حلیم فدایی، والی میدان وردک، در جنوب غرب کابل، پایتخت، به بی بی سی گفت در تبادل آتش میان نیروهای خارجی و طالبان در ولسوالی سید آباد سه غیرنظامی کشته شده و ده تن دیگر زخم برداشته اند.

آقای فدایی می گوید این درگیری ظهر امروز (جمعه 12 دسامبر) روی داد. او می گوید طالبان در یک محل مسکونی به روی کاروان نیروهای آمریکایی آتش گشودند و سربازان آمریکایی نیز طالبان را به رگبار بستند.

به گفته والی میدان وردک در این حادثه به نیروهای آمریکایی آسیبی نرسید و از تلفات احتمالی افراد وابسته به گروه طالبان نیز اطلاعی در دست نیست.

بر اساس یک خبر دیگر، مقامهای محلی در ولایت قندوز، در شمال افغانستان تایید کرده اند که افراد مسلح ناشناس در این ولایت چهار غیرنظامی را سر بریده اند. این مقامات می گویند دو کودک هم شامل افراد کشته شده هستند.

خبرنگار بی بی سی در قندوز می گوید شب گذشته افراد ناشناس در منطقه ای موسوم به "بندر خان آباد" در شهر قندوز به خانه یکی از ساکنان محل هجوم بردند و چهار عضو خانواده او را سربریدند.

تا حال هویت و انگیزه عاملان کشتار اعضای این خانواده مشخص نشده است.

در یک حادثه دیگر، گروهی موسوم به "سلفیها" ادعا کرده است که در ولسوالی مانوگی ولایت کنر، در شرق افغانستان به کاروان نیروهای خارجی حمله کرده و چند سرباز خارجی را کشته اند.

نیروهای بین المللی یاری امنیتی - ایساف - این حمله را تایید کرده اما خبر کشته شدن سربازان بین المللی را رد کرده اند. یک سخنگوی این نیروها گفت مواضع جنگجویان وابسته به گروه "سلفیها" را بمباران کردند و چند تن آنان را کشتند. مقامات محلی گفته اند در این حملات یک غیرنظامی کشته و پنج کودک زخمی شدند.

همچنین مقامات در ولایت کنر گفته اند پانزده تن از ماموران پلیس که از سه روز پیش در دره چپرهار از سوی طالبان محاصره شده بودند، با میانجیگری سران قبایل آزاد شده اند.

بر اساس یک خبر دیگر، طالبان ادعا کرده اند که در ولایت خوست سه سرباز نیروهای خارجی را کشته اند، اما نیروهای خارجی مسقر در ولایت خوست این ادعا را رد کرده اند.

مطالب مرتبط