هشت کشته در درگیریهای جنوب افغانستان

طالبان (آرشیو)

نیروهای ائتلاف تحت فرمان آمریکا در افغانستان می گویند در درگیریهای مختلف در این کشور هفت شورشی و یک افسر پلیس کشته و یک افسر پلیس زخمی شدند.

مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی با انتشار خبرنامه ای گفته اند که درگیریها در ولایت هلمند منجر به کشته شدن دست کم پنج شورشی و یک افسر پلیس شده است.

در خبرنامه مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی آمده است که در عملیاتی در ولسوالی "نهرسرخ" این ولایت چهار شورشی کشته شدند و یک انبار بمب های کنار جاده آنان از بین برده شد.

نیروهای آمریکایی می گویند این درگیری زمانی آغاز شد که شورشیان برنیروهای مشترک افغان و ائتلاف که مشغول گشت زنی در ولسوالی "نهرسرخ" ولایت هلمند بودند، حمله کردند.

نیروهای ائتلاف می گویند این درگیری در یک خیابان مزدحم آغاز شد و نیروهای ائتلاف و افغان شورشیان را با آتش سبک و سنگین هدف قرار دادند.

در خبرنامه آمده است که یک افسر پلیس افغان در این درگیری کشته و یک افسر دیگر پلیس زخمی شد.

نیروهای ائتلاف می گویند در عملیات مشابه دیگر یک شورشی را کشتند و یک انبار بمب کنار جاده ای مربوط به شورشیان را از بین بردند.

به گفته این نیروها، در این درگیریها به نیروهای ائتلاف و غیرنظامیان آسیبی نرسید.

بر اساس خبرنامه نیروهای آمریکایی، که تازه منشر شده، این درگیریها روزهای پنجشبه و جمعه (۲۱ و ۲۲ قوس/آذر) روی داد.

همچنین بر اساس یک خبرنامه دیگر این نیروها، یک شورشی در ولایت آشوب زده زابل در جنوب افغانستان کشته و ۱۶ شورشی دیگر بازداشت شدند.

در خبرنامه نیروهای ائتلاف آماده است که هشت شورشی دیگر در پی عملیاتی در منطقه سروبی در ۳۰ کیلو متری شرق کابل بازداشت شدند.

نیروهای ائتلاف می گویند این عملیات به هدف بازداشت یا کشتن یک فرمانده حزب اسلامی در سروبی به راه انداخته شد. این فرمانده متهم به انتقال مواد انفجاری به داخل شهر کابل است.

نیروهای ائتلاف می گویند هنگام بازرسی یک خانه مسکونی مقداری سلاح و مهمات و مواد انفجاری را در همین ارتباط به دست آوردند.

مطالب مرتبط