14:07 گرينويچ - چهارشنبه 17 دسامبر 2008 - 27 آذر 1387

هژدهم دسمبر : روز جهانی مهاجرین

برنامه پنجشنبه ها با شنونده ها

هژدهم دسمبر مصادف با روز جهانی مهاجرین است . در جهان امروز به دلیل جنگها و مشکلات متعدد از جمله وضعیت اقتصادی میلیونها تن در کشورهای مختلف به مهاجرت ناگزیر شده اند. افغانستان در سه دهه گذشته بیش از پنج میلیون مهاجر درکشورهای منطقه و جهان داشته است.


تعداید زیادی از مهاجرین از کشورهای همسایه برگشته اند و با خود آموخته هایی را آورده اند که در برخی موارد جالب توجه است، هرچند ممکن است برخی موارد قابل انتقاد هم در آن باشد.

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

این هفته در برنامه پنجشنبه با شنونده ها در همین زمینه صحبت هایی داریم. تجربه ها و حکایات خود را با ما در میان بگذارید. چی چیزی بوده که شما به عنوان یک داشته وغنای فرهنگی از محیط مهاجرت آورده اید؟

شــما ميتوانيد روز پنجشنبه از ساعـــت دو الی دونیم بعد از ظهــر به وقت افغانســــتان (۹:۳۰ الی ۱۰ قبل از ظهر به وقت گرينويچ) به شـماره تلـفـن 00442078360331 در حین پخش برنامه زنگ بزنيد و نظرتان را ابراز کنيد.

و یا هم پیغام انترنتی تان را به این آدرس بفرستید: dari@bbc.co.uk

مطالب پرخواننده کنونی

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.