'خدمات مخابراتی افغان تلکام گسترش می یابد'

تلفن همراه
Image caption بیش از شش میلیون نفر در افغانستان به خدمات مخابراتی دسترسی دارند

شرکت مخابراتی افغان تلکام می گوید خدمات خدمات مخابراتی خود را از شهرها به روستاهها و مناطق دور دست در سراسر افغانستان گسترش می دهد.

مسئولان این شرکت می گویند با نصب سیستم جدید در دستگاههای این شرکت، مشترکان افغان تلکام می توانند از خدمات اینترنتی در تلفنهای همراه خود نیز استفاده کنند.

پیش از این شرکت مخابراتی افغان تلکام تنها در مراکز ۳۴ ولایت افغانستان فعالیت داشت، اما حالا مسئولان این شرکت می گویند پس از نصب سیستم جدید، خدمات مخابراتی این شرکت در مناطق روستایی افغانستان هم گسترش می یابد.

مسئولان افغان تلکام می گویند نصب سیستم جدید که حدود شش میلیون دلار هزینه برداشته است، کمک خواهد کرد مشترکان این شرکت حتی در روستا ها نیز به اینترنت دسترسی داشته باشند.

امیرزی سنگین، وزیر مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان ابراز امیدواری می کند که شرکت افغان تلکام در رقابت با دیگر شرکتهای مخابراتی با قیمت ارزانتری به مردم خدمات ارایه کند.

آقای سنگین گفت: "ما به این باوریم که شرکت افغان تلکام می تواند خدمات مخابراتی را ارزان تر از شرکت های مخابراتی خصوصی به مردم این کشور عرضه کند."

شرکت مخابراتی افغان تلکام عمدتاً در اختیار دولت افغانستان قرار دارد و تنها حدود ۲۰ درصد سرمایه آن از بخش خصوصی تامین شده است.

در حال حاضر شماری از مشترکان افغان تلکام می گویند خدمات مخابراتی این شرکت به گونه مناسبی نیست، اما مسئولان این شرکت می گویند با نصب سیستم جدید مشکلاتی که مشترکان از آن شکایت دارند، رفع خواهد شد.

در افغانستان چهار شرکت مخابراتی دیگر نیز فعالیت دارند و در کل بیش از شش میلیون نفر مشترک دارند.