15:32 گرينويچ - چهارشنبه 24 دسامبر 2008 - 04 دی 1387

داود سرخوش مهمان برنامه استودیوی شماره هفت

داود سرخوش

داود سرخوش متولد سال 1350 خورشیدی در ولایت ارزگان آنروز و دایکندی امروز را میتوان یکی از آواره های تلخ آزموده دانست.

به سال 1362 خورشیدی ناگزیر به ترک دیار خویش و رهسپار غروب های بی نشانه گردید. مدتی در پاکستان پائید. زمانی در این کشور اروپایی و چندی هم در آن یکی دیگر و همین لحظه در کشور اتریش همرای همسر و سه فرزندش زندگی می کند.

بدین گونه چشم به افق های دور دست تری در عالم کارش دوخت.

داود سرخوش موسیقی را در آوارگی با دمبوره آغاز کرد. میهنی خواند و آوارگی سرود و کمی بعد به شاگردی زنده یاد ارباب علی خان نائل آمد.

اجراهایش طی چهار البوم بنام های «سرزمین من»، «پری جو»، «سپید و سیاه» و تازه ترین البوم اش بنام «مریم» به انجام رسیده است.

طی سالهای مهاجرت در اروپا کنسرتهای را در کشورهای دور و نزدیک اجراء نموده و در حال حاضر مشغول اجرایی کنسرتها در کشورهای سویدن، هالند و دنمارک می باشد.

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

زمان پخش :

این برنامه در روزهای جمعه از ساعت هفت تا هفت و نيم عصر به وقت افغانستان، دو و نیم تا سه بعد از ظهر به وقت گرينويچ در برنامه های شامگاهی بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

شما می توانيد در هنگام پخش اين برنامه، با شماره تلفن 00442078360331 تماس بگيريد و پرسش های تان را به طور مستقيم با مهمانان برنامه در هر هفته مطرح کنيد.

پرسش هـــای تان را از مهمان برنامه، از طـــريق ايميل dari@bbc.co.uk نيز می توانيد ارسال کنيد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.