تلفات حمله راکتی به پایتخت افغانستان

پسربچه افغان در بیرون خانه ای در کابل که هدف حمله قرار گرفت
Image caption پسربچه افغان در بیرون خانه ای در کابل که هدف حمله قرار گرفت

در اثر برخورد سه راکت به نواحی غربی شهر کابل، سه غیرنظامی افغان کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

یکی از این راکتها، حوالی ساعت هشت شب گذشته به وقت محل، خانه ای را در نزدیک اکادمی پلیس در منطقه افشار هدف قرار داد و منجر به کشته شدن سه نفر شد.

یکی از اقارب قربانیان این حمله گفت که در نتیجه برخورد این راکت، سه خواهر سیزده، پانزده و شانزده ساله کشته شدند.

مقامات امنیتی در کابل گفتند که راکت دومی در منطقه خوشحال خان، در نزدیک مکتب "اسپین کلی" برخورد کرده و منجر به زخمی شدن سه نفر دیگر شد.

به گفته مسئولان امنیتی، این راکتها از سمت ولسوالی پغمان به سوی شهر کابل شلیک شدند.

در گذشته نیز شهر کابل هدف حملات راکتی قرار گرفته اما این حملات، به ندرت تلفاتی در پی داشته است. مسئولان امنیتی در کابل، گروه طالبان را مسئول اجرای این حمله قلمداد کرده اند.

حمله انتحاری در قندهار

در همین حال، مسئولان امنیتی گزارش داده اند که شام روز گذشته، یک حمله انتحاری پاسگاه پلیس را در بیرون شهر قندهار، در جنوب افغانستان هدف قرار داد.

ژنرال مطیع الله قاطع، فرمانده پلیس قندهار می گوید در این حمله پنج نفر، از جمله سه مامور پلیس و دو غیرنظامی افغان کشته شده و چهار غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

فرمانده پلیس قندهار گفت که مهاجم می خواست موتر (خودرو) مملو از مواد انفجاری را وارد شهر قندهار کند ولی در یکی از پاسگاه های غربی بیرون از شهر، هنگام بازرسی پلیس، منفجر شد.

تا هنوز مسئولیت این حمله را هیچ گروهی به عهده نگرفته ولی معمولا مسئولان افغان طالبان مسلح را مسئول این گونه حملات می دانند.

در روزهای اخیر حملات انتحاری و انفجارهای کنار جاده ای در افغانستان بار دیگر افزایش یافته است.

شهر هرات در غرب افغانستان نیز روز جمعه شاهد یک حمله انتحاری به هدف کاروان نیروهای آمریکایی بود که به گفته مسئولان پلیس هرات، تلفاتی در پی نداشت.

مطالب مرتبط