افزایش تلفات حمله انتحاری در شرق افغانستان

پلیس افغان در صحنه انفجار انتحاری در خوست
Image caption بیشترین قربانیان این حمله را غیرنظامیان تشکیل می دهند

تازه ترین آمار از کشته شدگان حمله انتحاری روز گذشته در شرق افغانستان، شانزده نفر گزارش شده و تعداد زخمی های این حادثه نیز به پنجاه و هشت تن افزایش یافته است.

این حمله روز گذشته در برابر ساختمان ولسوالی اسماعیل خیل و مندوزی ولایت خوست و در زمانی روی داد که، به گفته مسئولان امنیتی، برخی از مقامات محلی افغان در جلسه ای در این ساختمان شرکت داشتند.

مقامات افغان روز گذشته تعداد کشته شدگان این حادثه را ده نفر اعلام کرده بودند.

بیشترین قربانیان این حمله را غیرنظامیان افغان و دانش آموزان یک مکتب تشکیل می دهند اما مقامات گزارش داده اند که حداقل سه مامور پلیس نیز در این حادثه کشته و سه مامور پلیس دیگر زخمی شده اند.

خبرنگار بی بی سی در خوست می گوید، ساختمان ولسوالی در کنار یک مکتب واقع شده و در اثر انفجار، شماری از دانش آموزان و کودکانی که در حال خروج از مکتب بودند نیز آسیب دیده اند.

مسئولان یک بیمارستان در خوست گفته اند که پنجاه و هشت نفر زخمی از اثر این حادثه به بیمارستان منتقل شده اند که تعداد زیادی از آنان را کودکان تشکیل می دهد.

جلسه مقامات

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته اند و یک سخنگوی این گروه گفته است که این حمله مقام های محلی در ولایت خوست را که در جلسه ای گرد هم آمده بودند هدف قرار داده بود.

این سخنگوی طالبان ادعا کرد که در این حمله بیست نفر از جمله تعدادی از "خارجی ها" کشته شدند.

مقام های محلی در خوست می گویند، عامل این حمله انتحاری در صدد بود موتر (خودرو) بمبگذاری شده خود را به ساختمان ولسوالی نزدیک کند اما نیروهای امنیتی بسوی او آتش گشودند.

پلیس خوست می گوید انفجار زمانی روی داد که بزرگان محلی با ولسوال اسماعیل خیل و مندوزی جلسه ای در مورد امنیت و برنامه ریزی ها برای انتخابات سال آینده، ترتیب داده بودند.

هنوز از تلفات احتمالی مقام های حاضر در این جلسه، گزارشی منتشر نشده است.

اخیرا شورشیان وابسته به گروه طالبان حملات خود در افغانستان را یک بار دیگر افزایش داده اند.

شب گذشته کابل، پایتخت افغانستان هدف حملات راکتی قرار گرفت که در نتیجه آن، حداقل سه نفر کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

مقامات افغان طالبان را مسئول این حمله معرفی کرده اند.

مطالب مرتبط