18:10 گرينويچ - چهارشنبه 17 دسامبر 2008 - 27 آذر 1387

حیات الله حیاتی مهمان استودیوی شماره هفت

حیات الله حیاتی

این هفته در برنامه استودیوی شماره هفت از حیات الله حیاتی، فلمبردار تلویزیون و سینمای افغانستان دعوت کرده ایم تا به سوالات شما شنونده ها جواب بدهد.

حیاتی در سال 1945 میلادی در شهر کابل چشم به جهان کشود، بعد از فراغت از لیسه میخانیکی کابل، در بخش تخنیکی ظبط رادیو افغانستان شروع به کار نمود.

با تأسیس تلویزیون ملی افغانستان، حیات الله حیاتی کار خود را به صفت فلمبردار در تلویزیون شروع کرد. مدتی هم برای فراگیری تجارب بیشتر به ایران رفت، زمانی هم آمریت جمع آوری اخبار تلویزیون به عهده او سپرده شد.

حیات الله حیاتی مدت کار با تلویزیون، پنج فلم هنری بلند به نام های "دختری با پیراهن سپید"، "اشک و لبخند"، "دهکدۀ من"، "عروس" و "بسوی خورشید" را فلمبرداری کرد که از جمله سه فلم آن حایز جایزۀ هنری گردید.

یکی از نمونه های نقاشی حیاتی

نقاشی روی چوب یکی از کارهای حیاتی

حیاتی در پهلوی فلمبرداری، نقاشی هایی را روی چوب توسط کاوۀ برقی انجام داد که تا اکنون هفت نمایشگاه از آثار نقاشی او به داخل و خارج افغانستان دایر گردیده است و چهار بار آثار او حایز جایزۀ هنری شده است.

حیات الله حیاتی به صفت فلمبردار مسافرت های زیاد رسمی با رهبران دولتی افغانستان در کشورهای مختلف جهان انجام داده است.

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر


زمان پخش :

این برنامه در روزهای جمعه از ساعت هفت تا هفت و نيم عصر به وقت افغانستان، دونیم تا سه بعد از ظهر به وقت گرينويچ در برنامه های شامگاهی بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

شما می توانيد در هنگام پخش اين برنامه، با شماره تلفن 00442078360331 تماس بگيريد و پرسش های تان را به طور مستقيم با مهمانان برنامه در هر هفته مطرح کنيد.

پرسش هـــای تان را از مهمان برنامه، از طـــريق ايميل dari@bbc.co.uk نيز می توانيد ارسال کنيد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.