18:10 گرينويچ - چهارشنبه 17 دسامبر 2008 - 27 آذر 1387

بارق شفیعی مهمان استودیوی شماره هفت

محمد  حسن بارق  شفیعی

محمد حسن بارق شفیعی

این هفته در برنامه استودیوی شماره هفت از محمد حسن بارق شفیعی شاعر، روز نامه نگار و هنر پیشه تیاتر دعوت کرده ایم تا به سوالات شما جواب دهد.

بارق شفیعی در سلل 1310 خورشیدی در کا بل زاده شد .بعد از ختم تحصیلات متو سطه . کارش با قلم و نو شتن افتاد . بیشتر ینه کار ها ی بارق شفیعی در زمینه شعر است که با انتشار کتا ب ستا ک در سا ل 1342 خو ر شید ی هوا خوا هان و دلبسته گان بی شمار یا فت.

دو مین دفتر شعری بارق شهر حما سه نا م دارد که در سال 1358 به چاپ رسید.

دوران ساز، سو مین مجمو عه شعر ی بارق شفیعی ا ست که در سال 1359خور شیدی به خط سریلیک در تاجیکستان به چاپ رسید.

چهارمین اثر او به نام میلاد انقلاب، در سال 1366 خورشیدی منتشرشد.

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

ادب شناس فقید و پر اعتبار؛ خال محمد خسته در تذکره معروف خویش به نام معاصران سخنور، بارق شفیعی را برای نخستین بار به عنوان شاعر شعر نو در افغانستان معرفی کرد.

خسته دو شعر او را به نامهای شبستان قبرها که از لحاظ شکل و محتوا به کلی نو بودند و در مسابقه ادبی حایز جایزه" رحمان بابا" شده بود و همچنین شعر همسفر اورا که در واقع از لحاظ شکل قدرت شاعر را در سرایش شعر کلاسیک نشان می داد، به عنوان نمونه به نشر سپرد.

زمان پخش :

این برنامه در روزهای جمعه از ساعت هفت تا هفت و نيم عصر به وقت افغانستان، دونیم تا سه بعد از ظهر به وقت گرينويچ در برنامه های شامگاهی بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

شما می توانيد در هنگام پخش اين برنامه، با شماره تلفن 00442078360331 تماس بگيريد و پرسش های تان را به طور مستقيم با مهمانان برنامه در هر هفته مطرح کنيد.

پرسش هـــای تان را از مهمان برنامه، از طـــريق ايميل dari@bbc.co.uk نيز می توانيد ارسال کنيد.

اين برنامه را هارون يوسيفى تهيه و ارايه مى کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.