18:10 گرينويچ - چهارشنبه 17 دسامبر 2008 - 27 آذر 1387

فضل رحمان نیریز مهمان استودیوی شماره هفت

فضل رحمان نیریز

فضل الرحمان نیریز، اساسات موسیقی را نزد استاد رحیم بخش، استاد دیش پندت، استاد محمد عمر و استاد موسی قاسمی فرا گرفت.

این هفته در برنامه استودیوی شماره هفت، از فضل رحمان نیریز آواز خوان رادیو تلویزیون افغانستان دعوت کرده ایم تا به سوالات شنونده ها پاسخ گوید.

فضل رحمان نیریز متولد شهر کابل است. در لیسه عالی حبیبیه درس خوانده و از دانشگاه کابل در رشته زبان و ادبیات سند فراغت دارد.

تهیه برنامه، تنظیم و ضبط موسیقی، مدیریت تولید موسیقی، مدیریت عمومی موسیقی، سر پرستی ریاست موسیقی و ریاست تولید موسیقی از جمله کارهای است که نیریز از مدت سی سال به اینطرف در رادیو و تلویزیون افغانستان انجام داده است.

برنامه را می توانید اینجا بشنوید

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

نیریز چهل سال پیش وارد حوزه موسیقی شد. اساسات موسیقی را نزد استاد رحیم بخش، استاد دیش پندت، استاد محمد عمر و استاد موسی قاسمی فرا گرفت. این هنرمند بیش از صد آهنگ در تلویزیون و یکصد و پنجاه آهنگ در رادیوی افغانستان ضبط کرده است.

نیریز دو بار در افغانستان آوازخوان سال انتخاب شد و تا کنون برنده پانزده جایزه هنری از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان شده است.

در حال حاضر این آواز خوان افغان در کابل بسر میبرد و به حیث مسوول تولید موسیقی رادیو تلویزیون فعالیت دارد.

زمان پخش :

این برنامه در روزهای جمعه از ساعت هفت تا هفت و نيم عصر به وقت افغانستان، دونیم تا سه بعد از ظهر به وقت گرينويچ در برنامه های شامگاهی بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

شما می توانيد در هنگام پخش اين برنامه، با شماره تلفن 00442078360331 تماس بگيريد و پرسش های تان را به طور مستقيم با مهمانان برنامه در هر هفته مطرح کنيد.

پرسش هـــای تان را از مهمان برنامه، از طـــريق ايميل dari@bbc.co.uk نيز می توانيد ارسال کنيد.

اين برنامه را هارون يوسيفى تهيه و ارايه مى کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.