چهار امدادگر افغان در نیمروز ربوده شدند

نقشه نیمروز
Image caption نیمروز برای امدادگران محل ناامنی شمرده می شود

مقامهای محلی افغان می گویند افراد مسلح وابسته به گروههای شورشی چهار امدادگر را در ولایت نیمروز، در غرب افغانستان ربوده اند.

مقامهای محلی در ولایت غربی نیمروز می گویند افراد مسلح این چهار امدادرسان را در ولسوالی "کنگ" این ولایت ربوده اند. این مقامات می گویند این امدادگران از کارمندان سازمان خواروبار جهانی (WFP) هستند.

اما سخنگوی این سازمان به بی بی سی گفت این افراد کارمندان این سازمان نیستند. او گفت این امدادگران کارمندان دو اداره دولتی و یک سازمان غیردولتی هستند که در اجرای پروژه توزیع مواد غذایی همکاری می کردند.

سخنگوی سازمان خواروبار جهانی گفت یک راننده و فرد غیرنظامی دیگر هم همراه این امدادگران ربوده شده اند.

غلام دستگیر آزاد والی نیمروز گفت این امدادگران را افراد وابسته به گروه طالبان شب گذشته از ولسوالی "کنگ" این ولایت ربودند. به گفته آقای آزاد، این امدادگران برای توزیع گندم به نیازمندان، به این ولسوالی سفر کرده بودند.

والی نیمروز می گوید از زمان ناپدید شدن این افراد تا حال اطلاعی در مورد آنان و ربایندگان آنان در دست نیست. اما او گفت تلاشها برای ردیابی این امدادگران و ربایندگان آنان آغاز شده است.

براساس آمارهای رسمی منتشر شده ظرف یک سال گذشته حدود ۳۰ امدادگر در افغانستان کشته و بیش از ۸۰ تن دیگر ربوده شدند. بیشتر این امدادگران داخلی بوده، اما شماری افراد خارجی هم در میان آنان بوده اند.

مطالب مرتبط