خشونتهای تازه در افغانستان تلفاتی بجا گذاشت

سربازان آیساف در افغانستان
Image caption آیساف در افغانستان بیش از 51 هزار سرباز دارد

نیروهای بین المللی یاری امنیتی در افغانستان - آیساف- می گویند یک سرباز این نیروها در جنوب افغانستان کشته شده است، همچنین دو مامور پلیس و دو شورشی در نیمروز کشته شده اند.

نیروهای آیساف در خبرنامه ای که تازه منشر کرده، گفته است که یک سرباز این نیروها بامداد روز گذشته (۱۸ جدی/دی) کشته شد.

در این خبرنامه در باره حادثه ای که این سرباز در آن کشته شده و همچنین محل دقیق آن چیزی گفته نشده است. هویت و ملیت او هم مشخص نشده است.

گفته می شود این سرباز کانادایی بوده و در قندهار کشته شده است.

سخنگوی آیساف گفته است که این سرباز هنگام اجرای ماموریتی برای تامین صلح و امنیت در افغانستان کشته شد. این سخنگوی نیروهای آیساف گفته است که این نیروها به نبرد خود علیه آن چه که به گفته او باعث کشته شدن این سرباز شده، ادامه می دهند.

این سومین سرباز نیروهای بین المللی است که آغاز سال جاری میلادی، در افغانستان کشته شده است. بر اساس گزارشهای منتشر شده، در سال ۲۰۰۸ میلادی حدود ۳۰۰ سرباز خارجی در افغانستان کشته شدند.

نیروهای آیساف تحت فرماندهی سازمان پیمان اتلانتیک شمالی، ناتو، در افغانستان فعالیت می کنند و بیش از ۵۱ هزار سرباز از ۴۱ کشور جهان در چارچوب این نیروها سرگرم نبرد با شورشیان اند.

از سوی دیگر مقامهای امنیتی در ولایت غربی نیمروز می گویند در پی درگیری شورشیان با ماموران پلیس، دو مامور پلیس و دو شورشی کشته شدند.

جبار پردلی، فرمانده پلیس نیمروز به بی بی سی گفت این درگیری زمانی روی داد که شورشیان یک پاسگاه پلیس را در ولسوالی "خاشرود" هدف حمله قرار دادند.

به گفته آقای پردلی، شورشیان که مجهز با چند نوع سلاح بودند، تلاش داشتند، وارد پاسگاه پلیس شوند.

مطالب مرتبط