بازداشت ۶ تن به ظن کمک به آدم ربایان

نقشه نیمروز
Image caption نیمروز از مناطق نسبتاً ناامن شمروده می شود

مقامات محلی در جنوب غرب افغانستان می گویند شش تن را به ظن دست داشتن در ربودن چهار تن، از جمله دو امدادگر بازداشت کرده اند.

یک هفته پیش مقامهای محلی در ولایت نیمروز اعلام کردند که شورشیان وابسته به گروه طالبان دو امداد گر را از ولسوالی "کنگ" این ولایت ربوده اند.

این افراد برای توزیع مواد غذایی مربوط به سازمان غذایی جهان وابسته به سازمان ملل متحد به این ولسوالی سفر کرده بودند.

با آن که گروه طالبان مسئولیت ربودن این فراد را به عهده گرفته اند، مقامهای محلی می گویند، محلی که این افراد از آن جا ربوده شدند، نسبتا امن است و تاکید می کنند که "افرادی دیگر" با طالبان در این زمینه همکاری کرده اند.

غلام دستگیر آزاد، والی نیمروز می گوید ربودن این چهار نفر بدون همکاری افراد دیگر در این محل نا ممکن بود. او افزود ماموران امنیتی ولایت نیمروز شش نفر را به اتهام دست داشتن در این قضیه بازداشت کرده اند.

والی نیمروز گفت: "در ارتباط با این قضیه شش نفر دستگیر شده اند و تحقیقات اولیه را پلیس انجام داده است. پرونده آنها به دادستانی اختصاصی امنیت ملی رفته است."

او افزود: "مطمئنا کسانی در این قضیه دست داشتند. در اطلاع رسانی به آنها (طالبان)، در راهنمایی آنها و در تثبیت خانه ای که این افراد شب در آنجا بودند."

والی نیمروز گفت طالبان امدادگران را به همکاری این افراد ربودند و آنان را به محل دیگر منتقل کردند. آقای آزاد گفت تلاش ها برای رهایی این افراد، که هنوز در قید گروه طالبان بسر می برند، جریان دارد.

گروه طالبان برای به دست آوردن پول یا آزادی هم قطاران خود از زندانهای دولت دست به آدم ربایی می زنند. اما این بار تا اکنون درخواستی در بدل رهایی و یا تعیین سرنوشت این افراد، از سوی طالبان مطرح نشده است.

مطالب مرتبط