تیم کریکت افغانستان رهسپار آرژانتین شد

تیم کریکت افغانستان
Image caption کریکت با آن که در افغانستان سابقه ای چندانی ندارد اما در مدت کوتاهی کار نامه درخشانی دارد

تيم ملی کریکت افغانستان برای شرکت در مسابقات بین المللی کریکت رهسپار آرژانتین شد.

مسولان ریاست المپیک افغانستان می گویند، شرکت تیم ملی کریکت افغانستان در این مسابقات فرصت خوبی برای بازی کنان این تیم است تا در در مسابقات جام جهانی کریکت که در سال 2011 برگزار می شود شرکت کنند.

تیم کرکت افغانستان پیش از این در مسابقات جام آسیایی به مقام قهرمانی دست یافت.

در مسابقات آرژانتین، تیم های افغانستان، هنک کنگ، اوگاندا، آرژانتین، پی ان جی و جزایر کیمان به مصاف هم می ایستند.

تیم کرکت افغانستان پیش از این در مسابقات جام آسیایی به مقام قهرمانی دست یافت.

در مسابقات تانزانیا نیز کریکت بازان افغانستان با پیروزی بر تیم های فیجی، جرسی، هنگ کنگ و ایتالیا به قهرمانی این مسابقات رسید و فرصت راه یافتن به دور سوم رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۱ آرژانتین را به دست آورد.

پیش از آن اعضای تیم ملی کریکت افغانستان، پس از حضور درخشان در مسابقات بین المللی جزیره جرزی بریتانیا در میان دوازده کشور شرکت کننده در این بازیها به مقام قهرمانی این دور رسیده بود.

Image caption اعضای تیم کریکت افغانستان می گویند با آن که آنها افتخاراتی را نصیب افغانستان کرده اند اما دولت نسبت به آنها بی توجه است

موفقیت تیم کریکت افغانستان در بازی های بین المللی سبب شده است که بازی کنان این تیم روحیه خوبی برای شرکت در مسابقات آرژانتین داشته باشند، اما مسئولان اداره المپیک از بی توجهی دولت نسبت به کریکت بازان شکایت می کنند.

الله داد " نوری " مسول فدارسیون کریکت افغانستان در یک کنفراس خبری در کابل گفت، با آنکه تیم ملی کریکت افتخار زیادی را در این کشور به دست آورده ولی هیچگونه توجه ای از سوی مقام های دولتی برای بهبود وضعیت بازی کرکت در افغانستان صورت نگرفته است.

آقای الله داد افزود:" تیم ملی کریکت افغانستان از مسابقات آسیایی خارج شده و وارد مسابقات جهانی می شود، در مرحله پنجم و چهارم مسابقات مقدماتی،مقام اول را به دست آوردیم."

در مسابقات آرژانتین که قرار است در 24 جنوری /ژانویه آغاز شود تیم ملی کریکت افغانستان به مصاف تیم اوگاندا خواهد رفت.

پس از آن در 25 جنوری /ژانویه مسابقه ای با هنگ کنک دارد، در 27 جنوری/ژانویه به مصاف کشور میزبان خواهد رفت.

بازی کریکت در افغانستان پیشنه زیادی ندارد، تعدادی از افغانها در سالهای مهاجرت در پاکستان با این بازی آشنا شدند.

اما کریکت بازان افغان در مدت کمی توانسته اند خود را به میدان ها و مسابقات بین المللی برسانند و قهرمانی آسیا را در این بازی در کار نامه خود داشته باشند.