"۲۲ طالب"در افغانستان کشته شدند

طالبان
Image caption شورشیان وابسته به گروه طالبان در افغانستان

نیروهای بین المللی مستقر در افغانستان می گویند ۲۲ شورشی را در جنوب و جنوب شرق این کشته و ۱۱ تن دیگر را بازداشت کرده اند.

نیروهای ائتلاف تحت فرمان آمریکا در افغانستان با انتشار خبرنامه ای در این مورد گفته اند که دو فرمانده شورشیان نیز در میان کشته شدگان هستند.

بر اساس این خبرنامه، نیروهای ائتلاف در چند رشته عملیات جداگانه در ولایت های کاپیسا در شمال کابل، قندهار و زابل در جنوب و خوست، در شرق افغانستان موفق به کشتن و بازداشت این شورشیان شدند.

نیروهای ائتلاف می گویند در عملیاتی در ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا یک فرمانده طالبان به نام ملا پتنگ را به همراه ۱۸ طالب دیگر کشتند. به گفته این نیروها، ملا پتنگ سازماندهی بمبگذاری ها علیه نیروهای خارجی و کارمندان دولت افغانستان در محل را به دوش داشت.

نیروهای ائتلاف می گویند این فرمانده، با فرماندهان ارشد طالبان در داخل و خارج افغانستان به طور مستقیم تماس داشت و دستورهای آنان را در محل اجرا می کرد.

براساس خبرنامه، هشت تن از همراهان این فرمانده از سوی نیروهای ائتلاف را بازداشت شده اند.

نیروهای ائتلاف همچنین می گویند یک فرمانده دیگر طالبان به نام ملا عبدالرحیم را به همراه یک فرد مسلح دیگر در ولسوالی "پنجوایی" ولایت قندهار در جنوب افغانستان کشتند.

به گفته این نیروها، ملا عبدالرحیم نیز در سازماندهی بمبگذاریها علیه نیروهای خارجی و دولت افغانستان دست داشت.

بر اساس خبرنامه نیروهای ائتلاف، این فرمانده طالبان در یک خانه مخفی شده بود و زمانی که دستور سربازان ائتلاف را برای تسلیم شدن نادیده گرفت، با پرتاپ یک بمب دستی از سوی این سربازان کشته شد.

نیروهای ائتلاف همچنین می گویند که یک شورشی مسلح را در ولایت زابل کشته و دو فرد مظنون دیگر را بازداشت کرده اند و همچنین یک شورشی مظنون دیگر را در ولایت خوست بازداشت کرده اند.

مطالب مرتبط