سومین جلسه قضایی پرونده 'قرآن پاک' بی نتیجه ماند

قاری مشتاق و غوث زلمی
Image caption دادگاه ابتدایی آقای زلمی و آقای مشتاق، هر کدام را به بیست سال زندان محکوم کرد

سومین جلسه قضایی در باره پرونده "قرآن پاک" در دادگاه تجدید نظر در کابل بدون نتیجه پایان یافت و به هفته آینده موکول شد.

در این پرونده غوث زلمی روزنامه نگار متهم به چاپ ترجمه فارسی قرآن بدون متن عربی آن و همچنین تحریف در ترجمه قرآن هستند. همچین قاری مشتاق احمد، امام مسجد تمیم انصار کابل متهم است که خارج از صلاحیت خود به آقای زلمی مجوز چاپ داده است.

آقای زلمی این کتاب را با عنوان "قرآن پاک" در ۶۵۰ صفحه و هزار نسخه سال گذشته در کابل چاپ و منتشر کرد. گفته می شود مترجم اصلی این کتاب فردی به نام بختیاری نژاد است که در آمریکا به سر می برد.

یک دادگاه ابتدایی آقای زلمی و قاری مشتاق هر کدام را به بیست سال زندان محکوم کرد. این دادگاه همچنین مسئول چاپخانه ای که این کتاب در آن به چاپ رسید را نیز به پنج سال زندان محکوم کرد.

پیش از این دادگاه تجدید نظر دو بار جلسه قضایی را در باره این پرونده برگزار کرد اما این جلسه ها در میان بحث های دادستان پرونده و وکیل متهمان به نتیجه نرسید.

وقت بیشتر جلسه امروز به بحث های غلام جیلانی دادستان پرونده قرآن پاک و وکیل مدافع قاری مشتاق اختصاص یافت.

آقای جیلانی گفت شواهد و مدارک زیادی وجود دارد که قاری مشتاق چاپ قرآن پاک را به حیث روحانی پذیرفته و مجوز چاپ آن را صادر کرده است.

آقای مشتاق در این جلسه پذیرفت که "اشتباه" کرده و از این بابت چند بار تقاضای بخشش کرده است.

در حالی که جلسه امروز هنوز به نتیجه ای نرسیده بود، قاضی دادگاه جلسه را بدون اعلام نتیجه پایان یافته اعلام کرد.

عبدالسلام قاضی زاده، قاضی دادگاه تجدید نظر به دادستان و وکیل مدفع آقای زلمی و قاری مشتاق یک هفته دیگر فرصت داد تا در جلسه چهارم به نتیجه برسند.

مطالب مرتبط